Nový Jičín se dočká kulturního domu

Nový Jičín se dočká kulturního domu. Ten vznikne rekonstrukcí přístavby Hotelu Praha. Čtyřicet let starý objekt bývalé jídelny je prázdný a chátrá už několik let.

Projektová dokumentace na proměnu přístavby novojičínského Hotelu Praha na kulturně-společenský dům je na stole více než tři roky. Letos se v rozpočtu města podařilo najít 22,5 milionů korun na 1. etapu rekonstrukce.

“Během července tam začnou přípravné práce a od srpna už začne přestavba naplno, protože chceme stihnout první etapu do zimy a je to reálný termín,” uvedl Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.

Stavební práce se budou týkat zevního pláště objektu a částečně technologií. Přístavba jídelny byla k historicky cennému Hotelu Praha přilepena před čtyřiceti lety. Betonové budově v centru nezabránilo ani to, že Nový Jičín už byl v té době vyhlášen městskou památkovou rezervací.

“Je předpoklad, že tyhle plány byly ještě předtím, než byla prohlášena městská památková rezervace. A samozřejmě tlak tehdejších vládnoucích špiček směřoval k tomu, aby taková novodobá jídelna byla vystavěna,” podotkl Radek Polách, historik Muzea Novojičínska.

Stravovacím účelům přestala sloužit na sklonku 20. století. Dle aktuálního projektu se promění v kulturní sál s kapacitou 300 lidí. Práce na interiéru začnou z kraje následujícího roku.

“Reálný termín, kdy bude kulturní dům hotov, je přelom podzimu a zimy roku 2019. To znamená, že by tam příští rok mohla začít plesová sezona,” upřesnil starosta.

Na dokončení kulturního domu bude do rozpočtu na příští rok zahrnuto 25 milionů korun.
Festivalový koncert SHF: Maďarský hudební temperament

Zítra 19:00 - 15.09. 15:27
Nový Jičín, Kostel sv. Bartoloměje, Kopřivnice

UNISTAD spol. s r. o.
Nový Jičín
od 16 280 Kč

Detail

Zdeněk Šopík, s.r.o.
Nový Jičín
od 23 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Pars Komponenty s.r.o.
Nový Jičín
od 26 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků