Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policie už zná autora smajlíka na kapli

Na více než třech desítkách budov v Novém Jičíně se v poslední době objevily sprejerské výtvory. Jejich autora se v těchto dnech podařilo policii zadržet. Kromě toho také strážníci polapili jednoho vandala přímo při činu.

Díla sprejera se v Novém Jičíně objevila na fasádách historických staveb, školních budov a obytných domů. Černá malůvka včetně symbolu zamračeného smajlíka poškodila i stěny kaple sv. Kříže v Janáčkových sadech. Policie teď autora techto nechtěných výtvorů dopadla.

“Jednadvacetiletý muž se na policii k činu přiznal, v této souvislosti probíhá probíhá prověřování dalších téměř třiceti objektů v Novém Jičíně a okolí. Předběžná škoda byla vyčíslena na 250 tisíc kroun,” informoval Petr Směták, STP PČR Nový Jičín.

Vzhledem k počáteční fázi vyšetřování nemůže policie sdělovat konkrétnější informace, nicméně je možné, že škoda ještě stoupne.

Úlovek zaznamenali také novojičínští strážníci. Občané je upozornili na vandala, který pomaloval morový sloup na náměstí, památku z roku 1620.

“Lidé, kteří byli okolo nám poradili, kterou stranou se vydal, strážníci ho podle popisu dopadli nedaleko na kruhovém objezdu,” uvedl Jiří Klein, ředitel Městské policie Nový Jičín.

Obrazně řečeno ho chytili za límec a přivedli zpět na místo činu, aby svou kresbu lihovým fixem z kamene odstranil.

“Strážník ho tam hlídal více než hodinu, než to vyčistil a snad si to zapamatuje, že není vhodné se takhle prezentovat,” dodal ředitel strážníků.

Akce vandala z náměstí je tedy řešena jako přestupek, za to výtečník, který posprejoval desítky budov, může očekávat trest vyřčený soudem.

Nahlásit chybu