Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Po létech plánování staví Nový Jičín psí útulek

Na přelomu července a srpna začne v Novém Jičíně stavba několik let plánovaného útulku pro psy. Stát bude v místní části Bludovice. Výhledově by mohl sloužit i jako psí hotel.

Více než čtyři roky plánuje novojičínská radnice postavit psí útulek v místní části Bludovice vedle bývalého Vojenského opravárenského podniku. Realizaci dlouho blokovali majitelé sousedního pozemku. Město přistoupilo na vybudování protihlukové zdi.

“Na konci července, nejpozději na začátku srpna se začne realizovat útulek pro psy. Trvalo to roky, než jsme se prokousali projektovou dokumentací, už jsme ji měli delší dobu ale musela se ještě předělávat, protože ta první verze byla asi z roku 2014,” uvedl Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.

Město postupně získalo veškerá povolení a vybralo dodavatele stavby. Psí útulek za téměř 10 milionů korun by měl hotov do zimy. Dosud odvážejí strážníci odchycené psy, o které se nepřihlásí majitelé, do zařízení v Kopřivnici.

“Já bych byl moc rád, kdyby ten psí útulek, podobně jako v Kopřivnici, sloužil i různým zájmovým kroužkům, kde by děti mohly venčit psy, starat se o ně,” doplnil Ondřej Syrovátka (SZ), místostarosta Nového Jičína.  

V útulku bude 22 zastřešených kotců, tři přijímací kotce a další místa pro zvířata v karanténě. Případnou volnou kapacitu by město mohlo nabídnout okolním obcím, se kterými má smlouvu na odchyt psů.

“Výhledově by tam mohl vzniknout i psí hotel, což by mohl být jednak další příjem pro město a zároveň zajímaví nabídka pro občany, ale to ještě ukáže provoz,” sdělil místostarosta.

Náklady na provoz útulku se budou pohybovat kolem půl milionu korun ročně. Jeho správcem bude městská policie.

Nahlásit chybu


K tématu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 18 000 Kč/měsíc

Detail