Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Azylový dům ve Straníku bude lepším domovem

Azylový dům pro matky s dětmi ve Straníku prochází rekonstrukcí. Budova bude zateplena a získá nová okna, přes která už nebude profukovat.

Ještě během uplynulé zimy se daly pokoje azylového domu ve Straníku stěží vytopit na dvacet stupňů. Moc nepomáhaly ani přímotopy a dekami utěsněná okna. Matkám s malými dětmi, kterým je tento objekt určen, navíc pobyt znepříjemňovala vlhkost a plíseň.

“První práce, které byly, byly sanační práce, odvodnění celého domu. Ve druhé etapě bychom měli zrekonstruovat plášť, to znamená zateplení domu a výměna oken,” uvedl Marcel Brož, ředitel Charity Nový Jičín.

Stavební práce vyjdou na zhruba 3 miliony korun, 800 tisíc se městu, které je majitelem domu, podařilo získat z dotace. Nový Jičín má dva azylové domy, hlavní budova přímo na katastru města je určena pro muže. Ta už má zásadní opravy za sebou.

“Jsem rád, že se dostalo i na ten stranický, takže to je tam vůbec první velká realizace. Vše by mělo být hotovo zhruba do tří měsíců,” podotkl Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.

Azylový dům ve Straníku byl původně školou. Sloužit jako dočasné ubytování pro lidi v nouzi začal kolem roku 2000. Původně jej provozovala ADRA, Charita Nový Jičín jej převzala v roce 2011.

“Od té doby se stále snažíme něco spravovat, vylepšovat. Toto je největší akce, kterou tady za ty roky, které tady působíme, děláme, Byli bychom rádi, kdybychom po skončení rekonstrukce ještě celý dům vymalovali a částečně nově vybavili nábytkem a hlavně postelemi,” sdělil ředitel charity.

Uvnitř je 6 bytů pro maminky s dětmi a pro rodiny, které vznikly rozdělením původních tříd.   

“Kapacita je momentálně naplněna a máme v pořadníků hodně klientů,” dodal Marcel Brož.

Obvykle zde ženy, které se ocitnou v nouzi, stráví rok. Aby se tu cítily pokud možno co nejlépe, mají za domem k dispozici malou zahradu.

Nahlásit chybu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail