Ve školách v Novém Jičíně probíhají opravy za miliony

Žáci novojičínských základních a mateřských škol se po létě vrátí do hezčího prostředí. Velký stavební ruch je například ve škole Jubilejní, kde začala rekonstrukce tělocvičen.

Prázdniny jsou obdobím, kdy ve školách, přestože je opustí děti, není klid, ale probíhají zde zásadní údržbové práce. Například novojičínská radnice investuje během léta do svých školských zařízení 15 milionů korun.

“Teď červenec srpen se bude dělat Mateřská škola Vančurova, zateplení a fasáda. Také se spouští rekonstrukce pláště družiny na Jiráskově ulici,” uvedl Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.

Rozsáhlé bourací práce už začaly ve dvou tělocvičnách v budově Základní školy Jubilejní.

“Ty tělocvičny už byly technicky i morálně zastaralé a bylo třeba tomu prostoru vdechnout i něco nového. Budeme tady mít také elektronický systém ozvučení a počítadlo skóre,” sdělil  Ladislav Gróf, ředitel ZŠ Dlouhá Nový Jičín.

Dalších téměř 10 milionů korun, které půjdou zejména do modernizace učeben, se městu podařilo získat formou dotací.

“Z těchto státních prostředků, kdy jen deset procent platí město, si vybavíme odborné učebny, přírodovědné, fyzikální, chemické a hlavně tyto školy budou bezbariérové,” zdůraznila Oldřiška Navrátilová, vedoucí Odboru školství, kultury a sportu, MěÚ Nový Jičín.

To se týká především obou základních škol na Komenského ulici a nejstarší školy ve městě budovy Tyršova.
Eduard Michna
Nový Jičín
od 13 350 Kč

Detail

ESSAT CZ, s.r.o.
Nový Jičín
od 87 Kč

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o.
Nový Jičín
od 16 400 Kč do 17 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků