Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Návštěvnické centrum plní rodiny a táborníci

Letní sezona v informačních turistických centrech jede naplno. Například to v Novém Jičíně navštěvují nejčastěji rodiny s dětmi a účastníci příměstských táborů. Velkým lákadlem jsou tu totiž dvě stálé expozice, které jsou jeho součástí

Vyplnit program na dva měsíce prázdnin je problémem, který řeší mnohé rodiny s dětmi. V Novém Jičíně jsou vyhledávanou atrakcí tvůrčí projekty v expozicích Návštěvnického centra. Individuální turisté je mohou absolvovat i bez objednání.

“V období prázdnin nám chodí nejen rodiny s dětmi, ale našich expozic a dalších nabídek využívají také různé příměstské tábory. Především jsou to ty z Nového Jičína, ale i ze vzdálenějších měst,” uvedla Hana Rolná, Návštěvnické centrum Nový Jičín - Město klobouků.

Lákadlem jsou interaktivní prvky v Laudonově muzeu, kde je i dětská zkušebna kostýmů,  a v kloboukové části workshop, ve kterém si návštěvníci mohou vyrobit vlastní suvenýr.

“Je to moc pěkné, to sis vymyslel pěkný klobouček. Nahoře máš zajímavou stříšku na hvězdičce,” pochválila jednomu z návštěvníků jeho výtvor Miroslava Janoušková, Návštěvnické centrum Nový Jičín - Město klobouků.

“Děti z toho mají velkou radost, protože ty věci, které si vyrobí, tak si jich více váží a mají k nim lepší vztah, než když to třeba si koupí v obchodě,” reagovala Zuzana Rosová, vedoucí příměstského tábora, RC Mozaika, Nový Jičín.

Novojičínské turistické centrum, stejně jako desítky dalších v kraji, se svými aktivitami a přístupem snaží zaujmout také z dalšího důvodu, a to aby získalo přízeň návštěvníků v soutěži o titul “Informační centrum roku”. Hlasovat je možné do konce srpna.

Nahlásit chybu
Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail