Návštěvnické centrum plní rodiny a táborníci

Letní sezona v informačních turistických centrech jede naplno. Například to v Novém Jičíně navštěvují nejčastěji rodiny s dětmi a účastníci příměstských táborů. Velkým lákadlem jsou tu totiž dvě stálé expozice, které jsou jeho součástí

Vyplnit program na dva měsíce prázdnin je problémem, který řeší mnohé rodiny s dětmi. V Novém Jičíně jsou vyhledávanou atrakcí tvůrčí projekty v expozicích Návštěvnického centra. Individuální turisté je mohou absolvovat i bez objednání.

“V období prázdnin nám chodí nejen rodiny s dětmi, ale našich expozic a dalších nabídek využívají také různé příměstské tábory. Především jsou to ty z Nového Jičína, ale i ze vzdálenějších měst,” uvedla Hana Rolná, Návštěvnické centrum Nový Jičín - Město klobouků.

Lákadlem jsou interaktivní prvky v Laudonově muzeu, kde je i dětská zkušebna kostýmů,  a v kloboukové části workshop, ve kterém si návštěvníci mohou vyrobit vlastní suvenýr.

“Je to moc pěkné, to sis vymyslel pěkný klobouček. Nahoře máš zajímavou stříšku na hvězdičce,” pochválila jednomu z návštěvníků jeho výtvor Miroslava Janoušková, Návštěvnické centrum Nový Jičín - Město klobouků.

“Děti z toho mají velkou radost, protože ty věci, které si vyrobí, tak si jich více váží a mají k nim lepší vztah, než když to třeba si koupí v obchodě,” reagovala Zuzana Rosová, vedoucí příměstského tábora, RC Mozaika, Nový Jičín.

Novojičínské turistické centrum, stejně jako desítky dalších v kraji, se svými aktivitami a přístupem snaží zaujmout také z dalšího důvodu, a to aby získalo přízeň návštěvníků v soutěži o titul “Informační centrum roku”. Hlasovat je možné do konce srpna.
PAPUČOVÝ DEN / vtipná kampaň na podporu Hospicu Ondrášek

07.10. 7:00 - 17.09. 2:52
Nový Jičín, Vaše kancelář nebo pracoviště

UNISTAD spol. s r. o.
Nový Jičín
od 16 280 Kč

Detail

Zdeněk Šopík, s.r.o.
Nový Jičín
od 23 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Pars Komponenty s.r.o.
Nový Jičín
od 26 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků