Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ke kulturnímu létu patří i dechovka

Zpestřením letního kulturního života ve městě jsou koncerty. Ty se téměř každý pátek konají na Masarykově náměstí. V nabídce žánrů nechybí taneční muzika, rocková hudba ani dechovka.

Novojičínské kulturní léto je v plném proudu. Pořadatelé z městského kulturního střediska se také letos zaměřili na žánrovou pestrost koncertů, a tak na náměstí zazněla kromě kapel Děda Mládek illegal band, Sto zvířat nebo Team revival také dechová hudba.

“Máme krásný letní páteční večer a jsme opět na Masarykově náměstí, kde nám pokračují koncerty. Dnes je to trochu neobvyklý program, je to dechová hudba, ale můžeme se těšit nejen na známé standardy, ale můžeme se těšit také na filmové melodie,” uvedl Jiří Macíček, dramaturg MKS Nový Jičín.

“Budeme hrát směs melodií z muzikálu Jesus Christ Superstar a některé další známé písně, například z filmu Sedm statečných nebo píseň, která se objevila ve filmové sérii Policejní akademie a další,” doplnil Vladimír Švarc, Městský dechový orchestr Kopřivnice.

Kopřivnické hudební těleso se řadí k velkým dechovým orchestrům, nicméně k současnému počtu 35 členů by rádi přijali další muzikanty.

“Z toho velkého dechového orchestru nám nějaké nástroje chybí, hoboj, basklarinet a další. Snažíme se shánět nové členy a obsazení doplňovat,” podotkl manažer orchestru Vladimír Švarc.

Ve svých řadách také chtějí dát šanci mladším muzikantům, třeba šikovným absolventům základních uměleckých škol.  

“Orchestr postupně stárne, ti mladí nám chybí, ale na druhou stranu k nám do Kopřivnice dojíždí lidé na zkoušky až z Hranic, Frenštátu a máme tady i hráče z Nového Jičína, takže i Novému Jičínu děkujeme za to, že máme spoluhráče,” pousmál dodal Vladimír Švarc.

V rámci kulturního léta zahrála také domácí novojičínská dechovka, a to hned počátkem července v zahradě Nového Slunce. Tam se také konal například dvoudenní folkový Festival Pod kaštany. Ještě do konce prázdnin se lidé mohou těšit například na taneční kapelu Gipsy.cz, která na náměstí vystoupí v pátek 17. srpna. Program pak vyvrcholí v září Městskou slavností, Skalky oldies rockem a Svatováclavskou vyjížďkou.

Nahlásit chybu
Ing. Marek Káňa - Parkoviště Ráztoka
Trojanovice
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 10 000 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 18 000 Kč/měsíc

Detail