Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Městská policie v Novém Jičíně řeší stížnosti na hluk

Hudební produkce pod širým nebem jsou příjemným zpestřením léta, na druhou stranu ale zasahují do večerního klidu. Právě stížnosti na rušení veřejného pořádku jsou nejčastějšími podněty občanů, které v tomto období řeší i novojičínská městská policie.

Stížnosti na rušení veřejného pořádku - to jsou nejčastější oznámení občanů, která v těchto dnech přijímá Městské policie v Novém Jičíně. Lidé si stěžují na hlučné venkovní zahrádky a na hudební produkce.

“Většinou je to po dvaadvacáté hodině a potom po půlnoci, kdy volají na tísňovou linku ohledně rušení nočního klidu,” potvrdila dispečerka Městské policie Nový Jičín.

Telefonáty přicházejí zejména v době konání open air tanečních akcí v amfiteátru na Skalkách. Ty se letos konaly už tři a čtvrtá bude tuto sobotu. Končí ve tři hodiny ráno.

“Je to opravdu velmi subjektivní, nicméně pokud je těch stížností více, že zavolá kvůli jednomu koncertu více občanů, tak okamžitě jednáme. Jezdíme za pořadatelem, toho žádáme o to, aby produkci ztišil, případně aby natočil reprobedny jiným směrem, aby nerušily ve městě,” uvedl Jiří Klein, ředitel Městské policie Nový Jičín.

Městská policie v nejbližších dnech pořídí i přístroj na měření hluku. Ten bude ale sloužit jen k  orientačnímu měření.

Dříve měla měření hluku z letních zahrádek a hudebních produkcí v kompetenci krajská hygienická stanice, to ji ale bylo z povinností vyjmuto v roce 2015 po novele zákona o ochraně veřejného zdraví.

“Ta agenda kompletně přešla pod obce, které případné akce povolují a zároveň i řeší stížnosti na obtěžování hlukem,” informoval Radim Mudra, Krajská hygienická stanice Ostrava.

Certifikované měření hluku mohou v těchto případech na požádání provádět soukromé akreditované laboratoře.  

Nahlásit chybu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail