Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Návštěvnické centrum zaplnili táborníci

Letní sezona v Návštěvnickém centru jede naplno. Nejčastěji sem míří rodiny s dětmi a také účastníci příměstských táborů. Mezi nimi třeba i ti z Rodinného centra Mozaika.

Vyhledávanou atrakcí i během letních prázdnin jsou expozice Návštěvnického centra. Zdejší tvůrčí dílny si k vyplnění programu vybírají také organizátoři táborů.

“V období prázdnin nám chodí nejen rodiny s dětmi, ale našich expozic a dalších nabídek využívají také různé příměstské tábory. Především jsou to ty z Nového Jičína, ale i ze vzdálenějších měst,” uvedla Hana Rolná, Návštěvnické centrum Nový Jičín - Město klobouků.

Lákadlem jsou interaktivní prvky v Laudonově muzeu, kde je i dětská zkušebna kostýmů,  a v kloboukové části workshop, ve kterém si návštěvníci mohou vyrobit vlastní suvenýr.

“Je to moc pěkné, to sis vymyslel pěkný klobouček. Nahoře máš zajímavou stříšku na hvězdičce,” pochválila jednomu z návštěvníků jeho výtvor Miroslava Janoušková, Návštěvnické centrum Nový Jičín - Město klobouků.

“Děti z toho mají velkou radost, protože ty věci, které si vyrobí, tak si jich více váží a mají k nim lepší vztah, než když to třeba si koupí v obchodě,” reagovala Zuzana Rosová, vedoucí příměstského tábora, RC Mozaika, Nový Jičín.

Rodinné centrum Mozaika potvrzuje rostoucí oblibu příměstských táborů. K jejich pořadatelství přistoupilo před čtyřmi lety. Zatímco Středisko volného času Fokus nabízí tyto pobyty spíše pro školáky, Mozaika se zaměřuje na děti od čtyř let.

“Tento rok jsme připravili tři příměstské tábory a jeden tábor je přivesnický. Probíhá v Jičíně u Starého Jičína,” sdělila dále Zuzana Rosová.

Konkrétně tyto děti, které zavítaly do Návštěvnického centra, se účastní turnusu s názvem “Na parket”.  Určen byl právě pro ty, které baví tančit, tvořit, vyrábět a jakkoliv rozvíjet svou fantazii.

“Na začátku tábora jsme si vyrobili trička a čelenky. Seznamujeme se s prací s kamerou a přišel za námi také profesionální fotograf. Včera u nás byla učitelka baletu a dneska jsme navštívili Návštěvnické centrum a budeme rozvíjet tvořivost,” popsala činnost vedoucí tábora.

Součástí táborového programu pak bylo také Odpoledne s handicapem. Děti si vyzkoušely malovat po tmě nebo nohou a nebo jaké to je, když něco vyrábějí pouze za pomocí jedné ruky.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy