Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fotbalisté v MOL Cupu narazili na Vítkovice

Fotbalisté narazili v MOL cupu na druholigové Vítkovice. I když v pohárové soutěži na jasného favorita nestačili, start v divizi zvládli bez ztráty bodu.

Novou sezonu zahájili fotbalisté jen po dvou přípravných utkáních už 5. srpna. Na úvod  zajížděli do Opavy. Tu, stejně jako následujícího soupeře ze Šumperka, porazili 2:1. Ještě předtím, v předkole Mol cup, bez problémů zdolali Hulín. Pak je v 1. kole poháru čekal těžký duel s druholigovými Vítkovicemi.

“Určitě bychom je chtěli potrápit, ale jsou jasný favorit. Věřím ale, že když kluci odehrají své maximum, nebudou to tady mít jednoduché,” uvedl Pavel Hajný, trenér FK Nový Jičín.

“Dneska jsme úplně v pohodě, nemáme co ztratit, budeme se jim to snažit alespoń znepříjemnit, zkusíme dát nějaký gól,” přidal se Martin Švec, kapitán FK Nový Jičín.

Pohárové utkání se domácím příliš nevyvedlo, po několika chybách nechali soupeře vstoupit do vedení 0:2. Ve druhém poločase předvedli o něco lepší výkon, nicméně prohráli 1:4 a v MOL Cupu končí.

“Každý zápas, co prohrajete, i když hrajete se o hodně silnějším soupeřem, tak je to vždycky zklamání. Ale pro nás je důležitá sezona, pohár jepro nás takové zpestření,” reagoval novojičínský kapitán.

Kapitán novojičínského celku má na svém kontě v nové sezoně jeden gól proti Opavě a na druhý přihrával. Vyhlídky tým vidí optimisticky.

“Dva první zápasy nám vyšly, máme šest bodů a jsme nad míru spokojeni, Herně je tam ještě co zlepšovat, ale na tom pracujeme na tréninku. Myslím si, že letošní sezona bude lepší než ta minulá,” dodal Martin Švec.  

Loňský ročník se při tom vůbec nevyvíjel špatně. Novojičínské mužstvo na jaře směřovalo k vítězství ve skupině. Nakonec po nevydařených závěrečných zápasech skončilo na 4. místě. Letos mančaft sází právě na sehraný tým, který opustili pouze dva hráči, nicméně dlouholeté opory Jan Kalich a Ondřej Malina.  

“Skončili dva významní hráči, ale většina z nás je pohromadě a tím pádem se nemusíme učit něco nového. Co se týče toho vstupu, my jsme první zápas v Opavě měli trošku výhodu, že to byli mladí hráči. Druhý zápas v Šumperku jsme odehráli velmi špatný druhý poločas, ale přesto máme šest bodů a  to je klíčové, protože ten vstup bývá vždy důležitý,” okomentoval začátek sezony trenér celku.

Jak trenér ještě doplnil, konkrétní cíl v tuto chvíli není daným, určitě ale chtějí vyhrávat a během podzimu si vybudovat dobrou pozici v horní části tabulky. To s úsměvem potvrdil také kapitán týmu.

“Cíl, cíl si nedáváme. Jdeme zápas od zápasu, každý zápas chceme vyhrát a cílem  si řekneme až pět kol před cílem,” podotkl kapitán celku.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy