Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do voleb jde 9 politických stran a seskupení

V říjnových komunálních volbách bude v Novém Jičíně kandidovat 9 politických stran a seskupení. Je to o 3 méně, než před čtyřmi lety.

Hlasování o složení obecních zastupitelstev proběhne 5. a 6. října. V Novém Jičíně se bude o přízeň voličů ucházet 9 politických subjektů. Proti roku 2014 zaregistroval odbor správních činností o 3 kandidátní listiny méně.

“Vyjmenuji tedy: strana ODS, KSČM, pak je tady Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura, dále je to ČSSD, KDU-ČSL, Hnutí ANO a potom jsou to sdružení politických stran Strana zelených plus nezávislí kandidáti s názvem Strana zelených s podporou TOP 09, SNK ED a STAN. Druhé sdružení je sdružení politické strany Piráti s podporou Svobodných. Jako deváté je zaregistrované politické hnutí Jauner Československo 2018. To je poměrně mladé hnutí, které bylo zaregistrováno v červnu tohoto roku,” informovala Zdenka Pechová, vedoucí Odboru správních činností MěÚ Nový Jičín.

Současní zastupitelé na svém  posledním jednání odhlasovali, že i jejich nástupců bude  29. Plný počet jmen obsahuje 8 kandidátních listin.

“Pouze jedna kandidátní listina politického hnutí Jauner má pouze jednoho kandidáta,” upřesnila vedoucí odboru.

Jak dále vedoucí odboru konstatovala, kandidátní listiny byly vesměs v pořádku, případné drobné nepřesnosti odstranili zmocněnci přímo na místě při registraci.

Konkrétní jména všech kandidátů se zatím nedozvíme. Odbor správních věcí už dále nemá povinnost kandidátní listiny zveřejňovat.

“To nejde, protože ty kandidátní listiny obsahují některé osobní údaje nad rámec toho, co bude později uvedeno na volebních lístcích,” vysvětlila Zdenka Pechová.

Některé politické strany už seznam svých osobností jdoucích do voleb zveřejnily na internetových stránkách.  V nejbližších dnech to hromadně učiní i Český statistický úřadu na webu volby.cz.

Nahlásit chybu
ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail