Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do voleb jde 9 politických stran a seskupení

V říjnových komunálních volbách bude v Novém Jičíně kandidovat 9 politických stran a seskupení. Je to o 3 méně, než před čtyřmi lety.

Hlasování o složení obecních zastupitelstev proběhne 5. a 6. října. V Novém Jičíně se bude o přízeň voličů ucházet 9 politických subjektů. Proti roku 2014 zaregistroval odbor správních činností o 3 kandidátní listiny méně.

“Vyjmenuji tedy: strana ODS, KSČM, pak je tady Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura, dále je to ČSSD, KDU-ČSL, Hnutí ANO a potom jsou to sdružení politických stran Strana zelených plus nezávislí kandidáti s názvem Strana zelených s podporou TOP 09, SNK ED a STAN. Druhé sdružení je sdružení politické strany Piráti s podporou Svobodných. Jako deváté je zaregistrované politické hnutí Jauner Československo 2018. To je poměrně mladé hnutí, které bylo zaregistrováno v červnu tohoto roku,” informovala Zdenka Pechová, vedoucí Odboru správních činností MěÚ Nový Jičín.

Současní zastupitelé na svém  posledním jednání odhlasovali, že i jejich nástupců bude  29. Plný počet jmen obsahuje 8 kandidátních listin.

“Pouze jedna kandidátní listina politického hnutí Jauner má pouze jednoho kandidáta,” upřesnila vedoucí odboru.

Jak dále vedoucí odboru konstatovala, kandidátní listiny byly vesměs v pořádku, případné drobné nepřesnosti odstranili zmocněnci přímo na místě při registraci.

Konkrétní jména všech kandidátů se zatím nedozvíme. Odbor správních věcí už dále nemá povinnost kandidátní listiny zveřejňovat.

“To nejde, protože ty kandidátní listiny obsahují některé osobní údaje nad rámec toho, co bude později uvedeno na volebních lístcích,” vysvětlila Zdenka Pechová.

Některé politické strany už seznam svých osobností jdoucích do voleb zveřejnily na internetových stránkách.  V nejbližších dnech to hromadně učiní i Český statistický úřadu na webu volby.cz.
Bohumila Šuterová - pekárna Štramberk
Štramberk
od 16 500 Kč/měsíc

Detail

Výchovný ústav, Nový Jičín, Divadelní 12
Nový Jičín
od 25 500 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Základní škola Galaxie, s.r.o. - B. Martinů
Nový Jičín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků