Reklama

Do voleb jde 9 politických stran a seskupení

V říjnových komunálních volbách bude v Novém Jičíně kandidovat 9 politických stran a seskupení. Je to o 3 méně, než před čtyřmi lety.

Reklama

Hlasování o složení obecních zastupitelstev proběhne 5. a 6. října. V Novém Jičíně se bude o přízeň voličů ucházet 9 politických subjektů. Proti roku 2014 zaregistroval odbor správních činností o 3 kandidátní listiny méně.

“Vyjmenuji tedy: strana ODS, KSČM, pak je tady Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura, dále je to ČSSD, KDU-ČSL, Hnutí ANO a potom jsou to sdružení politických stran Strana zelených plus nezávislí kandidáti s názvem Strana zelených s podporou TOP 09, SNK ED a STAN. Druhé sdružení je sdružení politické strany Piráti s podporou Svobodných. Jako deváté je zaregistrované politické hnutí Jauner Československo 2018. To je poměrně mladé hnutí, které bylo zaregistrováno v červnu tohoto roku,” informovala Zdenka Pechová, vedoucí Odboru správních činností MěÚ Nový Jičín.

Současní zastupitelé na svém  posledním jednání odhlasovali, že i jejich nástupců bude  29. Plný počet jmen obsahuje 8 kandidátních listin.

“Pouze jedna kandidátní listina politického hnutí Jauner má pouze jednoho kandidáta,” upřesnila vedoucí odboru.

Jak dále vedoucí odboru konstatovala, kandidátní listiny byly vesměs v pořádku, případné drobné nepřesnosti odstranili zmocněnci přímo na místě při registraci.

Konkrétní jména všech kandidátů se zatím nedozvíme. Odbor správních věcí už dále nemá povinnost kandidátní listiny zveřejňovat.

“To nejde, protože ty kandidátní listiny obsahují některé osobní údaje nad rámec toho, co bude později uvedeno na volebních lístcích,” vysvětlila Zdenka Pechová.

Některé politické strany už seznam svých osobností jdoucích do voleb zveřejnily na internetových stránkách.  V nejbližších dnech to hromadně učiní i Český statistický úřadu na webu volby.cz.
Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 40 000 Kč do 50 000 Kč

Detail

Brose CZ spol. s r.o.
Nový Jičín
od 16 600 Kč

Detail

AMAZE AGENCY s.r.o.
Nový Jičín
od 14 900 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu