Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žilinský den obce začal už snídaní

Žilina oslavila svůj den obce. Program začal tradičně ranní mší, přes Sousedskou snídani se pak přehoupl do hlavního bloku. Slavnost tak trvala plných 18 hodin.

Žilina je po Loučce další místní části, kde osadní výbor ve spolupráci s městem pořádá den obce. Ten začal v 8 hodin ráno mší v kostele sv. Mikuláše, která je sloužena za živé i zemřelé občany Žiliny.

“A zrovna na dnešek vyšla Sousedská snídaně, takže z kostela přišli lidé rovnou na snídani, ti, co do kostela nechodí, už nás tady čekali a ten program se vlastně hned přehoupl do toho dnešního programu,” uvedl Jaroslav Perutka (KDU-ČSL), předseda Osadního výboru Žilina.

Hlavní blok se rozběhl ve dvě hodiny odpoledne a skončil dvě hodiny po půlnoci. S tanečním vystoupením přijely Jiřinky, vitální ženy sdružené v Klubu důchodců v Paskově. Lidé si dále mohli poslechnout cimbálovou muziku nebo skupinu Kabát revival.

  

V žilinském areálu nechyběl ani dětský program, ten nabídl skákací hrad, hravé stavění s Bořkem stavitelem, malování na obličej a přispěli do něj i zdejší myslivci.  

“Vždy, když je den dětí nebo den obce, přicházíme se svou troškou do mlýna. Máme připraveny střelničky pro děti i dospělí si mohou zastřílet. Také máme vědomostní kvízy, soutěže, kde máme obrázky zvěře a k poznávání i různé druhy paroží,” sdělil Svatopluk Micka, předseda Mysliveckého sdružení Borky Žilina.s  

“My v Žilině se tak nějak snažíme držet pospolu, Sejdeme se, popovídáme si, pobavíme se a nejen místní, ale chodí sem i Novojičíňáci, přespolní, prostě my jsme rádi za každého, kdo přijde,” podotkl předseda osadního výboru.   

Další akce osadního výboru na sebe nenechá dlouho čekat. 12. září jedou zdejší senioři na zájezd na Hostýn.

“Vzhledem k tomu, že letos je to deset let, kdy nám ve zvonařské dílně v Brodku u Přerova vyráběli kostelní zvon, takže jedeme také na exkurzi do této zvonařské dílny,” dodal Jaroslav Perutka.

Kostel se osadní výbor snaží postupně zvelebovat několik let. Daří se to díky přispění zdejších farníků, občanům Žiliny a z velké části díky městu Nový Jičín a kraji.

Nahlásit chybu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail