Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Inline bruslaři projeli večerním Novým Jičínem

Ulicemi Nového Jičína kroužili inline bruslaři. Čekalo je zhruba 11 kilometrů pohodlné jízdy po hladkém asfaltu. Na hromadnou jízdu vyrazili za tmy a za plného provozu.

Na start hromadné vyjížďky ulicemi Nového Jičína se o půl deváté večer dostavilo více než 200 inline bruslařů a několik koloběžkářů.

“Smysl jízdy je, že si můžeme zabruslit na místech, kde to za normálního provozu nejde. Bruslíme po hlavních cestách, kolonu tvoří městská policie, rádio vůz a zdravotnická služba. Takže je to bezpečné, jede se v pohodovém tempu, nejsou to závody,” uvedl Pavel Sedlář, SVČ Fokus Nový Jičín, spoluorganizátor akce.

Celou jízdu měli pod kontrolou strážníci městské policie, kteří průběžně dle potřeby zastavovali provoz.

“Na začátku a na konci celého pelotonu máme hlídku ve služebním vozidle. Vždy, když se přijíždí ke kruhovému objezdu, počáteční vozidlo počká na všechny účastníky, až všichni dojedou a společně projedeme dále,” potvrdila Ilona Majorošová, tisková mluvčí MP Nový Jičín.

Kolona bruslařů obkroužila město po trase, která je vytyčena tak, aby obsahovala co nejméně stoupání a sjezdů. Od zimního stadionu směřovala k centru, dále až k opačnému konci města a zpět ke sportovnímu areálu. Zvládnout ji mohly i děti.

“Pojedeme asi tři okruhy, uvidíme, jak nám počasí vydrží, jednou jsme jeli čtyři, ale bylo to už moc ne na instruktory, ale na účastníky. Maximálně pojedeme tři okruhy, což dělá asi jedenáct kilometrů,” podotkl Pavel Sedlář.

Hromadné jízdy na kolečkových bruslích se ve městě začaly konat před sedmi lety. Každý rok se v závislosti na počasí podaří uspořádat tři až čtyři akce.

Nahlásit chybu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 10 000 Kč/měsíc

Detail