Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Večerním městem kroužili inline bruslaři

Ulicemi města kroužili inline bruslaři. Čekalo je zhruba 11 kilometrů pohodlné jízdy po hladkém asfaltu. Na hromadnou jízdu vyrazili za tmy a za plného provozu.

Na start hromadné vyjížďky ulicemi města se o půl deváté večer dostavilo k zimnímu stadionu více než 200 inline bruslařů a několik koloběžkářů.

“Smysl jízdy je, že si můžeme zabruslit na místech, kde to za normálního provozu nejde. Bruslíme po hlavních cestách, kolonu tvoří městská policie, rádio vůz a zdravotnická služba. Takže je to bezpečné, jede se v pohodovém tempu, nejsou to závody,” uvedl Pavel Sedlář, SVČ Fokus Nový Jičín, spoluorganizátor akce.

Celou jízdu měli pod kontrolou strážníci městské policie, kteří průběžně dle potřeby zastavovali provoz.

“Na začátku a na konci celého pelotonu máme hlídku ve služebním vozidle. Vždy, když se přijíždí ke kruhovému objezdu, počáteční vozidlo počká na všechny účastníky, až všichni dojedou a společně projedeme dále,” potvrdila Ilona Majorošová, tisková mluvčí MP Nový Jičín.

Kolona bruslařů obkroužila město po trase, která je vytyčena tak, aby obsahovala co nejméně stoupání a sjezdů. Od zimního stadionu vedla po Palackého ulici kolem centra dále po Bezručově směrem na Svatopluka Čecha a Suvorovovu. Zvládnout ji mohly i děti. Cíl byl opět u sportovního areálu.

“Pojedeme asi tři okruhy, uvidíme, jak nám počasí vydrží, jednou jsme jeli čtyři, ale bylo to už moc ne na instruktory, ale na účastníky. Maximálně pojedeme tři okruhy, což dělá asi jedenáct kilometrů,” podotkl pavel Sedlář.

Hromadné jízdy na kolečkových bruslích se ve městě začaly konat před sedmi lety. Každý rok se v závislosti na počasí podaří uspořádat tři až čtyři akce. Tato jízda na konci srpna byla letošní poslední.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyMAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 26 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
Nový Jičín
od 23 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

MAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 23 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail