Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na slavnost lze půjčit prvorepublikové kostýmy

Město se chystá na svou 25. slavnost. Pořadatelé se opět snaží obléci co nejvíce lidí do historických kostýmů. Do improvizované půjčovny sváží dobové oděvy z období první republiky.

Základním tématem 25. městské slavnosti, která v Novém Jičíně  proběhne tento víkend, je vznik samostatného státu Čechů a Slováků. Tomu bude odpovídat také historický průvod městem. Organizátoři se snaží co nejvíce lidí obléci do dobových kostýmů. Otevřeli v kině improvizovanou půjčovnu.

“My jsme se na to připravovali už z kraje roku, protože jsme věděli, že kostýmy budou dost obsazené. Dámy v těch půjčovnách byly tak hodné, že nám rezervovaly spoustu krásných kostýmů, které jsme teď převezli do Nového Jičína,” uvedla Lenka Domitrová, MKS Nový Jičín.

   

Více než tři stovky kostýmy jsou dispozici z Olomouce a Opavy. V nabídce jsou dámské, pánské i dětské oděvy.

“Já jsem si vybrala tady ty bílé šatičky,” ukázala čtyřletá dívka. “Já nemám ráda holčičí šaty, raději bych šla za vojáka,” reagovala starší sestra. “Do průvodu půjdu a budu za vojáka,” přidal se dvanáctiletý chlapec.

“Samozřejmě jsme se snažili zachovat ta 20. a 30. léta, ale ty holčičky chtějí být princezny, tak jsme vzali i pár nějakých princeznovských šatiček,”dodala pracovnice kulturního střediska.

Půjčovna bude v Kině Květen otevřena tři dny, vchod do dočasné provozovny bude z Havlíčkovy ulice.  

“Půjčovna bude fungovat od úterý 4. září do čtvrtku 6. září od 14 do 17:30 hodin. byli bychom ale rádi, kdyby poslední zájemci přišli do páté hodiny, abychom nenarušili promítání kina,” upozornila Lenka Domitrová.

Kostýmy si bude možné půjčit oproti záloze ve výši 200 korun. Vracet je budou lidé po průvodech v sobotu do 17 hodin v kanceláři ekonomického oddělení městského kulturního střediska na Staré poště. A jen připomeňme, že v hlavní den slavnosti 8. září projdou městem průvody dva, jeden v deset hodin a druhý ve tři odpoledne.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy