Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínské školy prošly údržbou

Počátkem měsíce září postupně utichly stavební práce ve školních budovách. V Novém Jičíně stihlo město dokončit veškerou údržbu, pokračují pouze větší projekty, například rekonstrukce tělocvičny.

V novojičínské Základní škole Komenského 68 asi většina žáků ty zásadní opravy a údržbové práce vůbec nezaznamená. Odehrály se uvnitř stěn.  

“Probíhala čtvrtým rokem další etapa eletkroinstalace, kde docházelo k výměně osvětlení a všech elektrických rozvodů,” popsala Svatava Hajdová, ředitelka ZŠ Komenského 68, Nový Jičín.  

Novinkou je také realizace projektu vybudování jazykové učebny s podporou Evropské unie. Na další škole směřovaly finance do kuchyně. Rovněž zde je nová elektroinstalace a výdejní okýnko.

“V tom řešení jsme se snažili myslet především na děti, takže jsem třeba podnosovou dráhu snížili o 15 centimetrů, aby i nejmenší děti měly pohodlné odebírání obědů,” vysvětlila Jitka Hanzelková, ředitelka ZŠ Komenského 66, Nový Jičín.

“Veškeré údržby na všech základních školách se nám podařilo do posledního srpna dokončit tak, aby děti přišly do nových škol. Jedinou výjimkou je základní škola Jubilejní, kde probíhá rozsáhlá rekonstrukce tělocvičny a ta bude probíhat ještě do října,” uvedla Oldřiška Navrátilová, vedoucí Odboru školství, kultury a sportu, MěÚ Nový Jičín.

Celkem letos město vynaložilo na obnovu škol a školek více než 18 milionů korun.

“Každým rokem najdeme nemalé finance na rekonstrukce škol, vždy vybíráme jednu nebo dvě veliké akce. Na mateřských školách je to letos školka Vančurova, která dostane nový kabát,” doplnil Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.   

Školám se také daří získávat dotace, například z Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání.

Nahlásit chybu


K tématu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail