Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školáci se vrátili do opravených budov

Počátkem měsíce září postupně utichly stavební práce ve školních budovách. Dokončit se podařilo většinu údržby a oprav. Pokračují pouze větší projekty, například rekonstrukce tělocvičen.

V Základní škole Komenského 68 asi většina žáků ty zásadní opravy a údržbové práce vůbec nezaznamená. Odehrály se uvnitř stěn.  

“Probíhala čtvrtým rokem další etapa eletkroinstalace, kde docházelo k výměně osvětlení a všech elektrických rozvodů,” popsala Svatava Hajdová, ředitelka ZŠ Komenského 68, Nový Jičín.  

Ty pocházely z poloviny 80tých let minulého století a provozu školy již nestačily.

“Na projekt na celou rekonstrukci elektroinstalace a výměnu osvětlení za nové technologie LED jsme přistoupili na základě některých havarijních situací, kdy jsme museli řešit elektrické připojení zcela nestandardním postupem. Celá rekonstrukce elektroinstalace v celé budově školy je naprojektována na více než 10 milionů korun,” dodala ředitelka ZŠ Komenského 68.

V tuto chvíli zbývá dokončit výměnu v prostorách suterénu, v jídelně a kuchyni.

Novinkou na této škole je také jazyková učebna, která vznikla s podporou dotace z Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání. Stála 3,2 milionu korun, město mělo pouze desetiprocentní spoluúčast. Součástí projektu byl i bezbariérový přístup.

Na další škole na stejné Komenského ulici pak směřovaly finance do kuchyně.

“Ta největší investice je do opravy elektroinstalace v kuchyni, takže tam teď vše funguje na novo. Je to o tom, že máme dnes téměř 900 obědů, takže ta elektrikářská kapacita tomu rozhodně nedostačovala,” vysvětlila Jitka Hanzelková, ředitelka ZŠ Komenského 66, Nový Jičín.

Přidaným bonusem je nová podoba interiéru jídelny u výdejních okýnek.

“V tom řešení jsme se snažili myslet především na děti, takže jsem třeba podnosvou dráhu snížili o 15 centimetrů, aby i nejmenší děti měly pohodlné odebírání obědů,” ukázala ředitelka ZŠ Komenského 66.

“Veškeré údržby na všech základních školách se nám podařilo do posledního srpna dokončit tak, aby děti přišly do nových škol. Jedinou výjimkou je základní škola Jubilejní, kde probíhá rozsáhlá rekonstrukce tělocvičny a ta bude probíhat ještě do října,” uvedla Oldřiška Navrátilová, vedoucí Odboru školství, kultury a sportu, MěÚ Nový Jičín.

Celkem letos město vynaložilo na obnovu škol a školek více než 18 milionů korun.

“Každým rokem najdeme nemalé finance na rekonstrukce škol, vždy vybíráme jednu nebo dvě veliké akce. Na mateřských školách je to letos školka Vančurova, která dostane nový kabát,” doplnil Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.   

Aktuálně se pracuje také na nové fasádě, výměně oken a dveří v družině ZŠ Tyršova v Jiráskově ulici.

Nahlásit chybu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail