Jízdné v MHD kopíruje celostátní slevy

Nový Jičín se připojil k vládou nařízeným celostátním slevám jízdného. V rámci Moravskoslezského kraje je jediným městem, které se rozhodlo dotovat 75 procentní slevy i na městskou hromadnou dopravu.

Městskou hromadnou dopravu, provozovanou společností Arriva, využívají zejména senioři. Ti starší 65 let tu jezdí zdarma už od loňského prosince. Od 1. září se město připojilo k vládou nařízeným slevám, které se týkají také školáků a studentů do 26 let.  

“Vláda schválila od 1. září slevy pro žáky, studenty a seniory na všech příměstských linkách. Toto nařízení se však nevztahovalo na městské hromadné dopravy, nicméně město Nový jičín se k těmto slevám připojilo,” sdělila Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín.

 

“Chceme jednak cestujícím nabídnout větší komfort, a také by bylo složitější přepočítávat ztráty, které by vznikly Arrivě, takže Nový Jičín přistoupil a bude plně kompenzovat i na městské hromadné dopravě tyto slevy pro studenty,” uvedl Pavel Rozbroj (ČSSD), místostarosta Nového Jičína.

Školáci a studenti teď mohou jezdit ulicemi města za 3 koruny po dobu 45 minut.

“Od šesti do patnácti let se nemusí prokazovat žádnou kartou, od 15 do 18 let se prokazují občankou nebo pasem a nemusí mít žákovský průkaz. Ale od 18 do 26 let už musí mít potvrzení o studiu, buď kartu ISIS nebo žákovský průkaz,” upřesnil Pavel Rozbroj.

Podmínkou ovšem je, aby fotografie na průkazech odpovídala aktuální podobě pasažéra. Sleva pak platí během celého roku i o prázdninách.

“Nový Jičín podle vyjádření ODIS je jediným městem, které kompenzuje tyto slevy,” podotkl místostarosta.

“To, že umožníme žákům a studentům cestovat pouze za čtvrtinu jízdného, příliš nezatíží městský rozpočet. Do konce roku dáme navíc něco přes 90 tisíc korun,” doplnila novojičínská mluvčí.

Do rozpočtu na příští rok město počítá s částkou necelých 300 tisíc korun.
Festivalový koncert SHF: Maďarský hudební temperament

Zítra 19:00 - 15.09. 15:55
Nový Jičín, Kostel sv. Bartoloměje, Kopřivnice

UNISTAD spol. s r. o.
Nový Jičín
od 16 280 Kč

Detail

Zdeněk Šopík, s.r.o.
Nový Jičín
od 23 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Pars Komponenty s.r.o.
Nový Jičín
od 26 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků