Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Deskohraní zlákalo tisícovku dětí

Největší Deskohraní na severu Moravy se konalo ve Středisku volného času Fokus. Zahrát si klasické i moderní stolní hry přišlo během tří dnů několik stovek dětí.

Festival deskových her se v Novém Jičíně konal letos podruhé a zájem o něj byl obrovský. Na třídenní herní akci bylo už dopředu přihlášeno téměř tisíc dětí. Zdejší Deskohraní je největší na severu Moravy.

“I kdyby došly jen nahlášené, jedná se v podstatě o jednu z TOP 5 největších akcí Deskohraní v rámci republiky. Je tady mix her všech žánrů pro všechny věkové skupiny, je tady celkově několik set her,” uvedl Josef Pustka, pořadatel Deskohraní.

“Nejvíce se mi líbila Horká brambora. Mně zase jedna postřehová hra,” svěřily se dvě spolužačky. “Mi zase ty počítací a vědecké,” přidal se chlapec u vedlejšího stolu. “Je tu opravu velká spousta her, zatím jsem stihal jen čtyři,” dodala další hráčka.  

Současné moderní hry už neobsahují jen prvky náhody, ale jsou založeny na strategii, logice a postřehu hráče.

“Musí často spolupracovat s ostatními nebo naopak jsou hry, kde skupina šesti lidí spolupracuje a je mezi nimi jeden zrádce a oni neví, který. Takže musí taktizovat,” pousmál se organizátor akce.

“Tady je návod a tady herní plocha, na které se různě skládají myšičky,” popsala jednu z her jedenáctiletá školačka.

Pro Josefa Pustku jsou stolní hry velkým koníčkem.

“My jsme se scházeli v partě několika desítek lidí v čajovně Archa, když ještě fungovala v knihovně.  V poslední době začaly být stolní hry stále populárnější, tak jsem si řekl, že by to bylo fajn uspořádat i v Novém Jičíně větší akci typu Deskohraní, které by trvalo alespoň dva, tři dny,” vysvětlil organizátor Deskohraní.

Ve Středisku volného času Fokus pak stál u vzniku zájmového kroužku deskových her, letos proběhl i příměstský tábor s herním tématem a v rámci klubu v městské knihovně pořádá herní turnaje.

Nahlásit chybu
ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail