Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Benefiční módní akce podpořila žáky praktické školy

V Novém Jičíně se konala benefiční módní přehlídka. Výtěžek z akce bude věnován žákům se zdravotním postižením zdejšího odborného učiliště a praktické školy. Role modelek si vyzkoušely i některé studentky této školy.

Benefiční módní přehlídka, která se konala v Novém Jičíně, vynesla na promenádní molo také dívky se zdravotním handicapem. Byly to právě studentky zdejšího odborného učiliště a praktické školy, pro kterou byla dobročinná akce věnována.

“Připravovaly jsem se na to. Nejprve jsem si vyzkoušely šaty a potom jsme zkoušeli i chůzi,” popsala nácvik jedna ze studentek odborného učiliště a praktické školy. “Budu mít krátké šaty, kabelku a klobouk,” prozradila její spolužačka.

“Nápad zorganizovat benefiční módní přehlídku měla naše paní učitelka Eva Svobodová. Ve spolupráci s mladými tvůrci, pomohla i naše škola a městské kulturní středisko, tuto akci zorganizovala,” sdělila Ilona Šustalová, ředitelka OU a PrŠ Nový Jičín.

S vlastní módní kolekcí se do benefice zapojila například absolventka oděvního oboru novojičínské střední školy Educa.

“Kontaktovala mě moje bývalá paní učitelka. Jelikož to byla skvělá paní učitelka, tak jsem neváhala a přislíbila ji pomoc, protože pomáhat se má a musí,” uvedla Petra Jiříčková, mladá módní tvůrkyně, Nový Jičín.  

Všichni účinkující a spolupracující firmy a organizace se na akci podílely bez nároku na honorář. Výtěžek praktická škola použije třeba na zaplacení autobusu na exkurze, na vstupenky do Zoo nebo do kina.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy