Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Benefiční módní akce podpořila žáky praktické školy

V Novém Jičíně se konala benefiční módní přehlídka. Výtěžek z akce bude věnován žákům se zdravotním postižením zdejšího odborného učiliště a praktické školy. Role modelek si vyzkoušely i některé studentky této školy.

Benefiční módní přehlídka, která se konala v Novém Jičíně, vynesla na promenádní molo také dívky se zdravotním handicapem. Byly to právě studentky zdejšího odborného učiliště a praktické školy, pro kterou byla dobročinná akce věnována.

“Připravovaly jsem se na to. Nejprve jsem si vyzkoušely šaty a potom jsme zkoušeli i chůzi,” popsala nácvik jedna ze studentek odborného učiliště a praktické školy. “Budu mít krátké šaty, kabelku a klobouk,” prozradila její spolužačka.

“Nápad zorganizovat benefiční módní přehlídku měla naše paní učitelka Eva Svobodová. Ve spolupráci s mladými tvůrci, pomohla i naše škola a městské kulturní středisko, tuto akci zorganizovala,” sdělila Ilona Šustalová, ředitelka OU a PrŠ Nový Jičín.

S vlastní módní kolekcí se do benefice zapojila například absolventka oděvního oboru novojičínské střední školy Educa.

“Kontaktovala mě moje bývalá paní učitelka. Jelikož to byla skvělá paní učitelka, tak jsem neváhala a přislíbila ji pomoc, protože pomáhat se má a musí,” uvedla Petra Jiříčková, mladá módní tvůrkyně, Nový Jičín.  

Všichni účinkující a spolupracující firmy a organizace se na akci podílely bez nároku na honorář. Výtěžek praktická škola použije třeba na zaplacení autobusu na exkurze, na vstupenky do Zoo nebo do kina.


Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků