Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Educa otevřela Dětskou akademii podnikání a investování

DAPI - to je zkratka Dětské akademie podnikání a investování. Tento vzdělávací projekt teď zahájila Střední odborná škola Educa. Proniknout do světa obchodu a financí tu mohou posluchači ve věku kolem 14 let.

Jako na skutečné vysoké škole - slavnostní imatrikulací - zahájila výuku Dětská akademie podnikání a investování. Pro mladé posluchače ve věku kolem 14 let ji otevřela zdejší Střední odborná škola Educa.

“Cílem je seznámit už děti na základní škole s tím, jak má podnikání vypadat, jak má probíhat a jak zpracovat podnikatelský záměr,” uvedla Lidmila Kramolišová, jednatelka SOŠ Educa.

Praktické a životní zkušenosti budou dětem předávat zástupci partnerů DAPI, což jsou Českomoravská asociace podnikatelek a manažerek, Univerzita Tomáše Bati, a také zástupci podnikatelského sektoru.  

“Naše univerzita bude spolupracovat s DAPI tím způsobem, že budeme poskytovat jak odborné konzultace od našich profesorů, docentů, ale též našich bývalých studentů, kteří založili své vlastní firmy,” sdělil Lubor Homolka, proděkan Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

“Určitě v životě to využiju, už teď jsem se tu dozvěděli zajímavé informace,” reagovala mladá studentka DAPI Eliška Macečková. “Já si myslím, že se tady naučím hodně věcí celkově o investování,” přidala se kamarádka Eliška Macháčková. “Abych nějaké základní věci věděl o podnikání,” dodal Jakub Siwý.

Na slavnostním zahájení v aule Educy studenti DAPI složili slib a převzali indexy. Jejich první kroky v novém vzdělávání sledovali i rodiče.

“Předpokládám, že celý tento kurz přinese synovi do života to, že bude vědět, co s penězi, jak s nimi nakládat, kam investovat,” představuje si otec jednoho z účastníků Miroslav Siwý. “Myslím si, že je to pro děti velká příležitost naučit se poznat obor podnikání, a také je to dobrá zkušenost třeba i pro budoucí studium na vysoké škole,” řekla matka studentky Hana Baďurová.

“Podobné projekty mohou nastartovat zájem těchto mladších studentů o podnikatelství, aby zkrátka věděli, že je i jiná cesta, než se nechat zaměstnat,” míní Lubor Homolka, proděkan Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Teď účastníky DAPI čeká během několik měsíců osm přednášek. Výstupem z akademie bude zpracování vlastního podnikatelského záměru, který budou muset před odbornou komisí i obhájit.

Nahlásit chybu
NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 10 000 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail