Vánoční výstava na Staré poště je dílem školáků

Vánoční výstavu na Staré poště připravila v letošním roce Základní škola Komenského 68. K vidění jsou zde práce dětí z výtvarné výchovy, a také třeba peklo, které tvořily v družině.

Tou novinou, kterou ohlásily děti svým zpěvem, bylo zahájení výstavy Adventní čas. V galerii na Staré poště ji připravila Základní škola Komenského 68 ve spolupráci s městským kulturním střediskem.

“Máme kreativní paní učitelky, stejně jako žáky. Vystavuje se tady všechno, co souvisí s přípravou Vánoc, s adventem, proto je tato výstava nazvaná adventní. Postihuje vše, čím žijí děti, rodiny i škola v době adventu,” uvedla Svatava Hajdová, ředitelka ZŠ Komenského 68.

“My jsme ve výtvarné výchově malovali zimní obrázky, tenhle je můj a je to Zimní procházka,” sdělil  třináctiletý Matěj. “Dělala jsem tady ten obrázek, nejtěžší z toho bylo to malé miminko. nakreslila jsem tam ještě maminku, tatínka a babičku,” popsala obrázek Bára.

Další díla představují třeba formou vitráží postavy svatých, anděly, nechybí betlémy, koledy a vánoční ozdoby.

“Vzhledem k tomu, že to téma bylo krásné a je velmi pestré, tak jsme se snažili zastoupit všechny části těchto svátků,” doplnila Petra Chytílková, učitelka, vedoucí družiny ZŠ Komenského 68.

Děti ve školní družině se tak nejvíce vyřádily na ztvárnění prostředí rohatých postaviček. Každý, kdo na výstavu zavítá, se do ní může také určitým způsobem zapojit. Napsat na hvězdičku své přání a doplnit ji na stromeček.

“Já si přeji, ať jsme všichni zdraví a ať máme hodně štěstí,” přečetla své přání malá školačka.

Výstava Adventní čas potrvá na Staré poště do 23. prosince.
AZ-NEM GROUP CZ s.r.o. pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 130 do 150 Kč/hod.

Detail

MSV Metal Studénka, a.s.
Studénka
od 25 000 do 29 000 Kč/měsíc

Detail

Moravská nástrojárna a.s. - pracoviště Jerlochovice
Fulnek
od 14 600 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků