Mimořádná zpráva:
Načítám...
 • Načítám...
>

Právní poradna pokračuje i v novém roce

Bezplatná právní poradna pro občany Nového Jičína bude pokračovat i v roce 2019. Právník bude lidem k dispozici opět jednou měsíčně, pro velký zájem ale o hodinu déle.

Službu bezplatného advokáta zavedla radnice před devíti měsíci. Veřejnost právní pomoc ocenila a všechny vypsané termíny pro rok 2018 byly plně vytížené.

“Právě proto, že jsme registrovali velký zájem ze strany občanů o tuto službu, tak jsme se rozhodli v této službě pokračovat a naopak ji rozšířit,” uvedl Václav Dobrozemský(ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.  

Právní servis bude zajištěn každou první středu v měsíci, v kanceláři v 1. patře úřední budovy na Divadelní ulici 8, tedy nad sídlem městské policie.  

  556 768 226 nebo 556 768 227

  “Začínáme už 9. ledna v čase od 13 do 17 hodin, občan tedy získá o hodinu více než v loňském roce. Konzultaci u advokáta si občan musí dopředu domluvit na sekretariátu vedení města v budově radnice osobně nebo telefonicky,” doplnila Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín.

   

  Aby se dostalo pomoci co nejvíce lidem, bude každému klientovi věnováno maximálně 30 minut. Právní servis si nedává za cíl řešit složité kauzy, to ani z časových důvodů nelze, ale spíše lidem ukázat východisko z jejich problému.   

  “To znamená oblast dluhů, insolvencí, exekucí, ale i záležitosti výživného, dědického práva, sociálního zabezpečení a dalších záležitostí. Samozřejmě v této časové dotaci není možné poskytnout komplexní právní poradnu, ale jde o základní návod, který advokát poskytne občanovi,” vysvětlil místostarosta.

  Tyto vyjmenované problémy byly také nejčastějšími nesnázemi, které lidé v bezplatné právní kanceláři řešili i dosud. Navíc to byly třeba i pracovní a nájemní vztahy, vymáháním výživného, záležitosti týkající se osvobození od soudních poplatků a další témata.

  Nahlásit chybu

  Nejčtenější zprávy