Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičíňáci přivítali rok 2019 ohňostrojem

Tisíce lidí si nenechaly ujít novoroční ohňostroj. Ten se také letos rozzářil nad Masarykovým náměstím v podvečer 1. ledna.

Novoroční ohňostroj prosvítil oblohu nad Novým Jičínem 1. ledna v 18 hodin. Slavnostní podívanou sledovalo plné náměstí lidí, kteří tuto událost také využili k vzájemnému přání si do nového roku.

“Já bych chtěl popřát všem hlavně zdravíčko a štěstíčko a to je to nejdůležitější,” sdělil jeden z návštěvníků akce na náměstí. “Přála bych si úspěšnou maturitu a ať se dostanu na vysokou školu,” přidala se vedle stojící dívka. “Hlavně zdraví a štěstí,” reagoval další muž.  

“Já bych chtěl popřát samozřejmě zdraví, od toho se odvíjí úplně všechno, štěstí, ale ať si také vážíme všeho toho, co máme. Radovat se dá nějakým způsobem i z mála a z malých věcí mohou vzniknout i věci velké,” pousmál se Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.    

“Přeji hlavně klid, pohodu, štěstí, zdraví a věřím, že ten rok bude určitě lepší než ten minulý, i vzhledem k tomu, že slavíme 30 let od Sametové revoluce,” přidal se Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.

“Milí Novojičíňáci, přeji vám šťastný rok 2019, aby byl alespoň tak úspěšný jako ten předchozí. A aby se vám splnilo možná ne úplně všechno, to nejde, ale alespoň něco z toho, co si přejete,” dodal Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína.  

Novoroční ohňostroj s hudebním doprovodem byl současně závěrečnou akcí celého bloku programů, které se na náměstí konaly v režii městského kulturního střediska a Novojičínského sdružení podnikatelů už od 3. prosince.

“Nezbývá než popřát do nového roku všem návštěvníkům kulturních akcí všechno nejlepší a ať se jim líbí program, který jsme pro ně připravili v klubu Galerka v dalších prostorách,”  vyjádřil se Jiří Macíček, MěKS Nový Jičín.

V poklidu proběhlo vítání nového roku také z pohledu městských strážníků. Řešili spíše technické záležitosti.  

“Nebylo to úplně bez práce. Na Silvestra jsme měli dopoledne oznámeno, že uniká voda z jednoho z městských bytů. To strážníci vyřešili s odborem bytovým. A nad ránem 1. ledna jeden ze slavících opilých mužů nemohl trefit domů, snažil se dostat do cizího bytu, tak mu strážníci poradili, kde bydlí a uložili ho ke spánku,” popsal události Jiří Klein, ředitel Městské policie Nový Jičín.

Nahlásit chybu


K tématu
ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail