Novojičíňáci přivítali rok 2019 ohňostrojem

Tisíce lidí si nenechaly ujít novoroční ohňostroj. Ten se také letos rozzářil nad Masarykovým náměstím v podvečer 1. ledna.

Novoroční ohňostroj prosvítil oblohu nad Novým Jičínem 1. ledna v 18 hodin. Slavnostní podívanou sledovalo plné náměstí lidí, kteří tuto událost také využili k vzájemnému přání si do nového roku.

“Já bych chtěl popřát všem hlavně zdravíčko a štěstíčko a to je to nejdůležitější,” sdělil jeden z návštěvníků akce na náměstí. “Přála bych si úspěšnou maturitu a ať se dostanu na vysokou školu,” přidala se vedle stojící dívka. “Hlavně zdraví a štěstí,” reagoval další muž.  

“Já bych chtěl popřát samozřejmě zdraví, od toho se odvíjí úplně všechno, štěstí, ale ať si také vážíme všeho toho, co máme. Radovat se dá nějakým způsobem i z mála a z malých věcí mohou vzniknout i věci velké,” pousmál se Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.    

“Přeji hlavně klid, pohodu, štěstí, zdraví a věřím, že ten rok bude určitě lepší než ten minulý, i vzhledem k tomu, že slavíme 30 let od Sametové revoluce,” přidal se Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.

“Milí Novojičíňáci, přeji vám šťastný rok 2019, aby byl alespoň tak úspěšný jako ten předchozí. A aby se vám splnilo možná ne úplně všechno, to nejde, ale alespoň něco z toho, co si přejete,” dodal Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína.  

Novoroční ohňostroj s hudebním doprovodem byl současně závěrečnou akcí celého bloku programů, které se na náměstí konaly v režii městského kulturního střediska a Novojičínského sdružení podnikatelů už od 3. prosince.

“Nezbývá než popřát do nového roku všem návštěvníkům kulturních akcí všechno nejlepší a ať se jim líbí program, který jsme pro ně připravili v klubu Galerka v dalších prostorách,”  vyjádřil se Jiří Macíček, MěKS Nový Jičín.

V poklidu proběhlo vítání nového roku také z pohledu městských strážníků. Řešili spíše technické záležitosti.  

“Nebylo to úplně bez práce. Na Silvestra jsme měli dopoledne oznámeno, že uniká voda z jednoho z městských bytů. To strážníci vyřešili s odborem bytovým. A nad ránem 1. ledna jeden ze slavících opilých mužů nemohl trefit domů, snažil se dostat do cizího bytu, tak mu strážníci poradili, kde bydlí a uložili ho ke spánku,” popsal události Jiří Klein, ředitel Městské policie Nový Jičín.
Hudební výlety: Velkolepá komorní hra

07.12. 18:00 - 21.11. 19:10
Nový Jičín, Zámek Kunín, Kunín

Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 170 000 Kč do 200 000 Kč

Detail

Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků