Budoucí strojaři se učí na vlastních CNC strojích

Budoucí strojaři mají v Novém Jičíně k dispozici novou učebnu. Její prostory imitují profesionální pracoviště vybavené CNC stroji. Nejen tuto ale i další novinky v oblasti výuky tu podpořil Moravskoslezský kraj.

Obsluha profesionálního CNC stroje - takto vypadá výuka mechaniků, obráběčů kovů a nástrojářů v Novém Jičíně. Díky nové učebně zažívají žáci Střední školy technické a zemědělské praxi jako ve skutečné firmě.

“Je to něco jiného než když jenom programujete na počítači a vidíte to v té simulaci. Tady to vidíte naživo,” sdělil Tomáš Klézl, SŠ technická a zemědělská Nový Jičín

Vzápětí také Tomáš Klézl ukazuje opracovaný kus kovu, který už díky CNC stroji vytvořili.

“Jako první výrobek jsme dělali takový labyrint na kuličku, takovou hračku pro děti,” pousmál se student.

Finance na vybudování této učebny a také na další novinky, jako je projekt svařování a projekt technických laboratoří  měření, obdržela škola z dotace Moravskoslezského kraje.

“Naše škola získala vybavení v řádu milionů korun, a výrazně se nám podařilo zkvalitnit výuku žáků,” uvedl Bohumír Kusý, ředitel SŠ technická a zemědělská Nový Jičín.

Například maturanti budou muset po praxi v těchto laboratoří měření zvládnout zpracovat měřící protokol, tak jako ve firmách, včetně excelových výpočtů a technického výkresu.

”Dneska ta digitální technika postupuje a převedla se nám samozřejmě i do těchto měřidel. Když jsem se učil já, tak jsem znali jen posuvné měřítko, znali jsme mikrometr. Neznali jsme digitální věci,” podotkl Luděk Kostelník, vedoucí učitel odborného výcviku, SŠ technická a zemědělská Nový Jičín.

Práci s novými špičkovými měřidly a s počítačem řízenými obráběcími stroji teď škola postupně zavede do všech ročníků strojírenských oborů. Veřejnost se s těmito novinkami může seznámit v polovině ledna na Dni otevřených dveří.
PAPUČOVÝ DEN / vtipná kampaň na podporu Hospicu Ondrášek

07.10. 7:00 - 18.09. 9:28
Nový Jičín, Vaše kancelář nebo pracoviště

AVIDUZ, spol. s r.o.
Nový Jičín
od 15 000 Kč

Detail

Lajnveber s.r.o.
Nový Jičín
od 17 000 Kč do 28 000 Kč

Detail

4Lide s.r.o.
Nový Jičín
od 16 280 Kč do 16 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků