Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V informačním centru vystavuje držitel Czech Press Photo

Návštěvnické centrum vystavuje fotografie držitele dvou cen Czech Press Photo - Lukáše Macha. K vidění je zde jeho cyklus černobílých snímků s názvem “Jedna svatba, jeden pohřeb”

Lukáš Mach je rodák z Uherského Hradiště. Vystudoval strojní obor, fotografii se věnuje 8 let. Ta digitální ho příliš neoslovila  a tak zůstal u klasického filmu. Jeho doménou je inscenovaná fotografie, která vypráví příběh, například s názvem “Jedna svatba, jeden pohřeb”. Právě tento cyklus jeho snímků nyní vystavuje Návštěvnické centrum.

“Myšlenka souboru je, že je hodně metaforický s tím, že tam jde o vztah dvou mladých lidí. Ten vztah je nešťastný, takže to je zachycení nešťastné lásky  a právě ten pohřeb v názvu je jakýsi metafora umírání toho vztahu mezi těma dvěma lidmi,” uvedl Lukáš Mach, fotograf.

Lukáš Mach je držitelem dvou cen Czech Press Photo a několika zahraničních ocenění, například z Paříže si přivezl 1. cenu za portrétní fotografii právě za soubor “Jedna svatba, jeden pohřeb”.  

Další své soubory fotografií pojmenoval například Paralelní svět, Existence nebo Odcházení. Všechny jsou tvořeny černobílými snímky.

“Vnímám tu černobílou úplně jinak než barvy. Je to i mnohem lepší výrazový prostředek. A hlavně to pozadí za tou černobílou fotkou, jako temná komora, vyvolávání fotek, tak to je to kouzlo, magie, která mně na tom baví. Téměř každý ten soubor má v sobě nějakou příběhovost,  nebo se snaží být příběhový. Některé jsou ale jen abstraktně popisné, ale všechny ty soubory jsou třeba rok dopředu vymyšlené, každý snímek je dopředu promyšlený, aby celek dával nějaký smysl,” vysvětlil fotograf.

Všechny práce tohoto mladého fotografa zobrazují ponurou náladu, nikdy nefotí venku, když svítí slunce.

“Jsou takové trošku chmurné, ale já říkám, že to je jakási kompenzace toho mého strašně pozitivního života. Asi takhle bych to vysvětlil,”  pousmál se Lukáš Mach.

Prohlédnout si tuto pozoruhodnou výstavu mohou návštěvníci prostor informačního centra do konce března.

Nahlásit chybu


K tématu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail