Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Budoucí grafici pokreslili stěny novojičínské kloboukové expozice

Studenti grafického oboru novojičínské střední školy už svými pracemi vyzdobili několik veřejných prostor. Naposledy teď jejich kresby ze světa módy doladily expozici klobouků v Návštěvnickém centru.

Lidem, kteří si vyrazí prohlédnout výstavní expozice v novojičínském Návštěvnickém centru, teď jejich zážitek zpestří nová výmalba těchto prostor. Kresby ze světa módy jsou dílem studentů grafiky Střední odborné školy Educa. Tématicky navazují na část expozice, která připomíná zdejší historii kloboukové výroby.

“Vzniká tady výmalba prvorepublikové módy, s tím, že motivy jsou přebrané z ilustrovaných dobových časopisů právě tedy prvorepublikové módy,” uvedla Adéla Brózdová, učitelka odborného výcviku, SOŠ Educa Nový Jičín.

Studenti spolu se svou  učitelkou nejprve zpracovali vizualizaci v počítačovém grafickém programu a pomocí projektoru pak vybrané návrhy předkreslili na stěny.

“Barevnost je monochromatická, monotónní. Pracovali jsme vlastně jen v černé a bílé a odstínech šedých tónů, a to z toho důvodu, aby ta výmalba seděla k té době, takže k černobílým fotografiím,” vysvětlila dále učitelka odborného výcviku.

“Každá je jinak šedá, takže musíme přemýšlet, kolik bílé tam přidat, kolik černé, a v tom je to těžké na smíchání a vykreslení,” sdělila Julie Michalíková, studentka reprodukční grafiky, SOŠ Educa Nový Jičín. “Já se tady podílím na vykreslení obličejů, protože mě to baví asi nejvíce,” přidala se Ester Barvíková, studentka reprodukční grafiky, SOŠ Educa Nový Jičín.

Součástí výmalby jsou pak i typické novojičínské prvky, lampa a lavička z historického centra. Podobně, jako tyto prostory, už studenti grafiky zkrášlili také zdejší mateřské školy, dětské oddělení nemocnice nebo učebnu dopravního hřiště.

Nahlásit chybu


K tématu