Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Starší žákyně bojují v házené o čelo tabulky

Do jarní části svých soutěží vstoupili házenkáři, mezi nimi také mládežnické oddíly. Daří se starším žačkám, které se pohybují na druhém místě tabulky.

V rámci severomorovské ligy hostily starší žákyně na domácí palubovce haly ABC celek Sokolu Ostrava-Zábřeh. Novojičínské hráčky si od počátku udržovaly vedení a na vítězství si věřily.

“Nechci je nijak podceňovat, ale jsou hratelný soupeř, takže uvidíme,” sdělila před utkáním Markéta Běličková, HANDBALL CLUB Nový Jičín.

“Myslím si, že je nesmíme podcenit a že to bude v pohodě,” přidala se Michaela Jiříčková, HANDBALL CLUB Nový Jičín.

Nakonec ale domácí po velkém boji a závěrečných smolných situacích prohrály 21:23. I tak si zachovaly druhou pozici v tabulce.

“Ta házení je přece jen docela tvrdý sport, v porovnání s ostatními sporty, které mají děti možnost hrát, nicméně tady je docela dobrá parta děvčat, která už spolu hrají delší dobu, takže tomu odpovídají ty výsledky. Děvčatům se daří a bojujeme o ty čelní místa v tabulce,” uvedl Miloslav Smutný, trenér družstva starších žaček, HANDBALL CLUB Nový Jičín.  

 

“Většina z nich hraje od minižactva, od nějakých desíti jedenácti let. Máme tam šikovné hráčky, nejen menší pohyblivé, ale i vysoké, které jsou tahounky družstva a které dávají nejvíce branek,” dodal Petr Jaroň, předseda HANDBALL CLUBU Nový Jičín

 

“Já jsem byla na táboře a tam se mnou byla právě jedna holka z házená. Ona o tom pořád básnila, že je to úžasný sport. Tak jsem to taky zkusila, chytlo mě to, začalo mě to bavit a  jsem u toho do teď,” zavzpomínala na začátky Michaela Jiříčková, HANDBALL CLUB Nový Jičín.

“Moje sestřenice přes koleno začala hrát, tak mě to nabudilo, že bych to chtěla také zkusit,a začala jsem hrát,” reagovala také Markéta Běličková, HANDBALL CLUB Nový Jičín.

Handball klub má 8 družstev, v dospělé kategorii hrají muži i ženy. Z mládežnických týmů jsou to mladší dorostenci a dorostenky, mladší a starší žáci, starší žačky a přípravka v podobě minižactva.  

“Mladší dorostenci a mladší dorostenkyně začali v průběhu února, kde již odehráli čytři utkání. Jsou ve středu tabulky. Žákovská družstva mají dvě utkání, začali později. Žačky jsou na druhém místě, žáci vedou soutěž a mladší žáci jsou na pátém místě,” Petr Jaroň, HANDBALL CLUB Nový Jičín

Házenkářská sezona skončí počátkem června. Až do té doby mohou příznivci tohoto sportu přijít novojičínské týmy podpořit na domácí zápasy do haly ABC.

Nahlásit chybu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail