Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Basketbalisté udrželi první ligu

Sezona pro hlavní A mužstvo basketbalistů skončila. Po závěrečných bojích ve skupině play out nemuseli do baráže a zajistili si účast v I. lize i pro další ročník soutěže.

V posledním utkání letošní sezony hostili novojičínští basketbalisté celek Sokol Pražský. V  dobře rozjetém zápase nakonec soupeři v dramatické koncovce podlehli těsně 80:82.

“To byl dobrý zápas. Chybělo jen trošku štěstí, Když je to o koš, tak je to o tom, jak se to odrazí. Kdybychom měli o jeden doskok více, tak bychom to vyhráli, na druhou stranu soupeř má dobrý tým, nám chyběli pivoti. Jeden se nám vyfauloval, adocházel ynám síly, ale myslím, že kluci se  s tím poprali dobře a nemám moc, co bych jim vytknul,” okomentoval výkon svých svěřenců David Hájek, trenér BC Nový Jičín.  

“Myslím si, že jsme hráli dobře, protože u nich jsme prohráli asi o čtyřicet bodů. Takže bych ten zápas hodnotil kladně. to, že nevyšla koncovka, se stane,” přidal se jeden z hráčů Daniel Szarowski, BC Nový Jičín.

 

I přes tuto závěrečnou prohru nakonec nemuseli Novojičínští do baráže a obhájili účast v I. lize i pro příští ročník soutěže. Napomohl  tomu zejména vydařený úvod sezony a na konci dvě důležitá vítězství proti týmu Basket Košíře a béčku Nymburka.

“Sezonu jsme nastartovali skvěle. Trošku tomu napomáhal ten los, kdy jsme hrála fůru utkání doma. Pak nás provázela zranění, trošku nám možná došly síly, trošku i štěstí, a šli jsme výkonnostně dolů.  V závěru jsme zabojovali, což je dobře, a máme co zlepšovat, jak hráči, tak i vedení. Chceme se s tím popasovat, aby ta příští sezona byla mnohem lepší,” uvedl Pavel Kelar, prezident BC Nový Jičín.

“Já jsem rád, že jsme se na konci zvetili. Uhráli jsme důležitou výhru na Košířích a doma s Nymburkem. Takže dnes jsme nemuseli hrát o tolik. Ale celkově s tou sezonou moc spokojený nejsem,” reagoval trenér.

“ Cítím to jako špatně, že nám to nevyšlo, protože ten rozjezd byl výborný. Sezona nevyšla, ale zůstali jsme v první lize, takže uvidíme, co příští rok,” podotkl Daniel Szarowski.

Pro novou sezonu se bude vedení klubu snažit posílit tým zejména na pozicích podkošových hráčů a vyšších křídel.  

Nahlásit chybu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail