Reklama

Zmocněnec pro sport představil v Novém Jičíně vznikající agenturu

Nový Jičín navštívil vládní zmocněnec pro sport Milan Hnilička. Zástupcům radnice a sportovních organizací vysvětloval smysl nové vznikající národní agentury pro sport.

Reklama

Bývalý hokejový brankář Milan Hnilička, dnes vládní zmocněnec pro sport, objíždí Českou republiku, aby informoval o záměru vytvořit novou národní agenturu pro sport. Ta by měla od ministerstva školství převzít veškerou sportovní agendu. Teď přijel i do Nového Jičína.

“Diskutujeme o potřebách starostů, sportovních organizací tak, jak jsou nastaveny dotační tituly v současné době, to co by ideálně to sportovní prostředí potřebovalo do budoucna,” sdělil  Milan Hnilička (bez pol. příslušnosti za ANO), poslanec, vládní zmocněnec pro sport.    

Konkrétně Nový Jičín trápí neutěšený stav sportovišť, které jsou z velké části ve vlastnictví tělovýchovné jednoty.  

“Momentálně je to v podstatě řešení majetku tělovýchovné jednoty, který by se měl buď přijmout nebo nepřijmout do majetku města. Dále je to samotná správa sportovišť, která se tu ale už také řeší delší dobu,” reagoval Marcel Brož (KDU-ČSL), místostarosta Nového Jičína.

“Těch variant je několik. Jestli pokračovat v těch smluvních vztazích mezi městem a zapsanými spolky, nebo jít správou sportovišť, nebo příspěvkovou organizaci nebo společností s ručením omezeným,” podotkl Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.    

Rozklíčovat tento problém budou muset v brzké době zastupitelé a představitelé sportovních spolků. Město už připravuje studii revitalizace celého sportovního areálu v okolí fotbalového stadionu, hovoří se také o nové multifunkční hale a zastřešených tenisových kurtech.
Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 40 000 Kč do 50 000 Kč

Detail

Brose CZ spol. s r.o.
Nový Jičín
od 16 600 Kč

Detail

AMAZE AGENCY s.r.o.
Nový Jičín
od 14 900 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu