Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zmocněnec pro sport představil v Novém Jičíně vznikající agenturu

Nový Jičín navštívil vládní zmocněnec pro sport Milan Hnilička. Zástupcům radnice a sportovních organizací vysvětloval smysl nové vznikající národní agentury pro sport.

Bývalý hokejový brankář Milan Hnilička, dnes vládní zmocněnec pro sport, objíždí Českou republiku, aby informoval o záměru vytvořit novou národní agenturu pro sport. Ta by měla od ministerstva školství převzít veškerou sportovní agendu. Teď přijel i do Nového Jičína.

“Diskutujeme o potřebách starostů, sportovních organizací tak, jak jsou nastaveny dotační tituly v současné době, to co by ideálně to sportovní prostředí potřebovalo do budoucna,” sdělil  Milan Hnilička (bez pol. příslušnosti za ANO), poslanec, vládní zmocněnec pro sport.    

Konkrétně Nový Jičín trápí neutěšený stav sportovišť, které jsou z velké části ve vlastnictví tělovýchovné jednoty.  

“Momentálně je to v podstatě řešení majetku tělovýchovné jednoty, který by se měl buď přijmout nebo nepřijmout do majetku města. Dále je to samotná správa sportovišť, která se tu ale už také řeší delší dobu,” reagoval Marcel Brož (KDU-ČSL), místostarosta Nového Jičína.

“Těch variant je několik. Jestli pokračovat v těch smluvních vztazích mezi městem a zapsanými spolky, nebo jít správou sportovišť, nebo příspěvkovou organizaci nebo společností s ručením omezeným,” podotkl Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.    

Rozklíčovat tento problém budou muset v brzké době zastupitelé a představitelé sportovních spolků. Město už připravuje studii revitalizace celého sportovního areálu v okolí fotbalového stadionu, hovoří se také o nové multifunkční hale a zastřešených tenisových kurtech.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy