Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínští školáci si vyzkoušeli práci stolařů a zedníků

Novojičínská technická škola se snaží popularizovat řemesla mezi žáky základních škol. Připravila pro ně projektový den, kde si vyzkoušeli třeba práci stolařů nebo zedníků.

Různého nářadí se v dílnách Střední školy technické a zemědělské v Novém Jičíně chopili žáci základní školy Tyršova. Zakrátko je čeká rozhodování, kam se ve studiu vydat dál, a tak si přišli vyzkoušet i některá řemesla.

“Vyrábím takovou krabičku nebo poličku,” ukázala žákyně Základní školy Tyršova. “Moc se mi to líbí, málo už se pracuje se dřevem,” přidala se její spolužačka.

“Já si myslím, že určitě jsou asi jedny z nejlepších, co jsme tu měli, vypadá to, že k tomu mají nějaký ten vztah, že asi doma něco dělají,” pousmál se Tomáš Křížek, obor truhlář, SŠ technická a zemědělská Nový Jičín.

V rámci projektového dne školáci prošli stolárnou, a dále nástrojářskou a instalatérskou dílnou a také si sáhli na zedničinu. I tady na ně odborně dohlíželi studenti třetího ročníku střední školy.

“Dobrý to je, zkouším chodník,” uvedl jeden z chlapců ze základní školy. “Právě řežu závit, který jsem si udělal,” přidal se další.  

“Ohodnotil bych jejich práci, na to, že to dělali poprvé, šlo jim to dobře,” míní Petr Malčík, obor instalatér, SŠ technická a zemědělská.

“Ta podpora technického vzdělávání a zručnosti byla vlastně vynucena tím, jak se rušily v předcházejících dvaceti letech dílny na základních školách, a je potřeba s tím něco dělat,” sdělil  Bohumír Kusý, ředitel SŠ technická a zemědělská Nový Jičín.

Střední škola technická a zemědělská  se může pochlubit tím, že její učni se v konkurenci v soutěžích zručnosti neztratí. Například tu mají truhláře juniora, který je ve svém oboru mistrem republiky.  

Nahlásit chybu
ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail