Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Větrná smršť opět poničila turistickou trasu u Nového Jičína

Turistickou Studánkovou trasu u Nového Jičína postihla už podruhé přírodní pohroma. Zhruba po roce tu na stejném místě zaúřadoval větrný vír a vyvrátil desítky stromů. Ty opět poničily dřevěnou lávku a tentokrát ji zcela rozlámaly.

Před více než rokem zasáhly kopec Puntík u Nového Jičína, a na něm turistickou Studánkovou stezku, dvě silné vichřice. Tehdy polámané stromy poškodily dřevěnou lávku přes Pstruží potok jen částečně. Letos už mostek, který svépomocí postavili členové Klubu rodáků a přátel města,  vyvrácené kmeny zcela zdevastovaly.

“Máme velikou smůlu v tom, že v tom prostoru se vyskytuje velký počet vzrostlých jasanů, a ty byly napadené chorobou, která ničí kořenový systém. A plus k tomu vichr způsobily, že ta druhá rána, z těch, které postihly tuto lávku, byla definitivní a  lávku rozpůlila,” konstatoval Pavel Wessely, předseda Klubu rodáků a přátel města Nový Jičín.

Během krátké doby se teď ale našlo dost dobrovolníků, kteří s její opravou pomohli.

“Muselo se to všechno nejprve odklidit, lesáci popadané stromy vytahali, a pak jsme mohli vyčistit ten tok, položili jsme hlavní nosné kmeny nového mostku,” uvedl Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), předseda osadního výboru v Žilině.

Ruku k dílu přiložili členové Komise Zdravého města Nový Jičín, zdejší myslivci a obyvatelé místní části Žilina, ve které se daná lokalita nachází.

“Situaci na místě trochu zkomplikovalo to, že dřevo z rozlámaného mostku, které jsme na opravu chtěli použít, mezitím někdo ukradl, takže se všechno muselo udělat znova,” krčil rameny Jaroslav Perútka.

Dřevo na stavbu lávky poskytl tak správce městských lesů. Hotova má být do poslední dubnové soboty, kdy se koná symbolické otevření této stezky vedoucí po zdrojích pramenité vody.

Nahlásit chybu


K tématu
ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail