Větrná smršť opět poničila turistickou trasu u Nového Jičína

Turistickou Studánkovou trasu u Nového Jičína postihla už podruhé přírodní pohroma. Zhruba po roce tu na stejném místě zaúřadoval větrný vír a vyvrátil desítky stromů. Ty opět poničily dřevěnou lávku a tentokrát ji zcela rozlámaly.

Před více než rokem zasáhly kopec Puntík u Nového Jičína, a na něm turistickou Studánkovou stezku, dvě silné vichřice. Tehdy polámané stromy poškodily dřevěnou lávku přes Pstruží potok jen částečně. Letos už mostek, který svépomocí postavili členové Klubu rodáků a přátel města,  vyvrácené kmeny zcela zdevastovaly.

“Máme velikou smůlu v tom, že v tom prostoru se vyskytuje velký počet vzrostlých jasanů, a ty byly napadené chorobou, která ničí kořenový systém. A plus k tomu vichr způsobily, že ta druhá rána, z těch, které postihly tuto lávku, byla definitivní a  lávku rozpůlila,” konstatoval Pavel Wessely, předseda Klubu rodáků a přátel města Nový Jičín.

Během krátké doby se teď ale našlo dost dobrovolníků, kteří s její opravou pomohli.

“Muselo se to všechno nejprve odklidit, lesáci popadané stromy vytahali, a pak jsme mohli vyčistit ten tok, položili jsme hlavní nosné kmeny nového mostku,” uvedl Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), předseda osadního výboru v Žilině.

Ruku k dílu přiložili členové Komise Zdravého města Nový Jičín, zdejší myslivci a obyvatelé místní části Žilina, ve které se daná lokalita nachází.

“Situaci na místě trochu zkomplikovalo to, že dřevo z rozlámaného mostku, které jsme na opravu chtěli použít, mezitím někdo ukradl, takže se všechno muselo udělat znova,” krčil rameny Jaroslav Perútka.

Dřevo na stavbu lávky poskytl tak správce městských lesů. Hotova má být do poslední dubnové soboty, kdy se koná symbolické otevření této stezky vedoucí po zdrojích pramenité vody.
PAPUČOVÝ DEN / vtipná kampaň na podporu Hospicu Ondrášek

07.10. 7:00 - 22.09. 16:48
Nový Jičín, Vaše kancelář nebo pracoviště

MB DOMUS SE
Nový Jičín
od 16 000 Kč do 18 500 Kč

Detail

HELIS - KVĚTINY s.r.o.
Nový Jičín
od 35 000 Kč

Detail

HOSCH CNC s.r.o.
Nový Jičín
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků