Mimořádná zpráva:
Načítám...
 • Načítám...
>

Velikonoční týden zpestřil jarmark na náměstí

Velikonoční inspiraci mohli načerpat lidé na jarmarku, který se konal na Masarykově náměstí. Součástí byl doprovodný program v podání škol, Střediska volného času Fokus a uměleckých souborů.

Po tři dny probíhal v centru města velikonoční jarmark. Lidem nabídnul jarní dekorace, ukázky lidové tvorby a kulturní vystoupení.

“ Na náměstí můžete najít velikonoční zboží, velikonoční zvyky, pomlázky, a rok od roku je zájem prodejců větší a větší. Novinkou jsou pěkné dřevěné výrobky, plněné croissanty, ale návštěvníci zde najdou i své tradiční prodejce z Nového JIčína a okolí,”  uvedla Hana Rolná, Návštěvnické centrum Nový Jičín - Město klobouků.

Atmosféru svátků připomínajících příchod jara doladila originální výzdoba z dílny Střediska veřejné zeleně Technických služeb, a také program Městského kulturního střediska.

  “Můžeme se těšit na obě dvě Základní školy Komenského, na Základní školu Tyršova,. samozřejmě program doplníme i jiným vystoupením, bude to například Beata Bocek, děti ze Skoronic a nebude chybět ani cimbálovka,” Jiří Macíček, MěKS Nový Jičín.  

  Spolutvůrcem programu byl Fokus, které si přizvalo i další partnery.

  “Máme ukázku lidových tradic, paní Jiřina Boková nám maluje vajíčka, voskovou technikou, manželé Polzerovi povídají o lidových zvycích a pletou tatary a my Fokusáci máme pro děti připraveny skládanky, pucle, omalovánky a malou sladkou odměnu,”  vyjmenovala aktivity DANA DOKLÁDALOVÁ, SVČ Fokus Nový Jičín.

   Kdo si prošel také minitržiště  pod stanem, mohl ocenit i zručnost klientů zdejších sociálně terapeutických dílen Slezské diakonie

   “Dneska jsme přišli ukázat lidem, co všechno vyrábíme, od velikonoční keramiky, přes ubrusy, zápichy a tak dále,” Gabriela Lhotská, vedoucí sociálně terapeutických dílen EFFATHA

   Pořadatelé akce z Návštěvnického centra se konáním jarmarku i v páteční sváteční den snažili vyhovět pracujícím lidem, aby sem mohli také zavítat. Současně ale vzhledem ke křesťanským tradicím skončily trhy  ve Velký pátek už ve 13 hodin.

   Nahlásit chybu