Mimořádná zpráva:
Načítám...
 • Načítám...
>

Velikonoční týden zpestřil jarmark na náměstí

Velikonoční inspiraci mohli načerpat lidé na jarmarku, který se konal na Masarykově náměstí. Součástí byl doprovodný program v podání škol, Střediska volného času Fokus a uměleckých souborů.

Po tři dny probíhal v centru města velikonoční jarmark. Lidem nabídnul jarní dekorace, ukázky lidové tvorby a kulturní vystoupení.

“ Na náměstí můžete najít velikonoční zboží, velikonoční zvyky, pomlázky, a rok od roku je zájem prodejců větší a větší. Novinkou jsou pěkné dřevěné výrobky, plněné croissanty, ale návštěvníci zde najdou i své tradiční prodejce z Nového JIčína a okolí,”  uvedla Hana Rolná, Návštěvnické centrum Nový Jičín - Město klobouků.

Atmosféru svátků připomínajících příchod jara doladila originální výzdoba z dílny Střediska veřejné zeleně Technických služeb, a také program Městského kulturního střediska.

  “Můžeme se těšit na obě dvě Základní školy Komenského, na Základní školu Tyršova,. samozřejmě program doplníme i jiným vystoupením, bude to například Beata Bocek, děti ze Skoronic a nebude chybět ani cimbálovka,” Jiří Macíček, MěKS Nový Jičín.  

  Spolutvůrcem programu byl Fokus, které si přizvalo i další partnery.

  “Máme ukázku lidových tradic, paní Jiřina Boková nám maluje vajíčka, voskovou technikou, manželé Polzerovi povídají o lidových zvycích a pletou tatary a my Fokusáci máme pro děti připraveny skládanky, pucle, omalovánky a malou sladkou odměnu,”  vyjmenovala aktivity DANA DOKLÁDALOVÁ, SVČ Fokus Nový Jičín.

   Kdo si prošel také minitržiště  pod stanem, mohl ocenit i zručnost klientů zdejších sociálně terapeutických dílen Slezské diakonie

   “Dneska jsme přišli ukázat lidem, co všechno vyrábíme, od velikonoční keramiky, přes ubrusy, zápichy a tak dále,” Gabriela Lhotská, vedoucí sociálně terapeutických dílen EFFATHA

   Pořadatelé akce z Návštěvnického centra se konáním jarmarku i v páteční sváteční den snažili vyhovět pracujícím lidem, aby sem mohli také zavítat. Současně ale vzhledem ke křesťanským tradicím skončily trhy  ve Velký pátek už ve 13 hodin.
   NN Životní pojišťovna N. V., pobočka pro Českou republiku, pracoviště Nový Jičín
   Nový Jičín
   od 25 000 do 40 000 Kč/měsíc

   Detail

   ROMOTOP spol. s r. o. Odry, Tošovice
   Odry
   od 25 000 do 27 000 Kč/měsíc

   Detail

   Miroslava Pavlíková, pracoviště Benzina Nový Jičín, Suvorovova 664
   Nový Jičín
   od 22 000 do 25 000 Kč/měsíc

   Detail

   Nejčtenější zprávy

   PR články

   Japonské dny v Ostravě

   Více PR článků