Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Službu Baby a senior taxi čekají změny

Služba Baby a senior taxi funguje ve městě jeden rok a čekají ji změny. Podle vedení radnice není v současné podobě efektivní. Zajišťována je dvěma elektromobily, které nejsou dostatečně využity.

Baby a senior taxi má starším lidem, osobám se zdravotním postižením a rodičům dětí do čtyř let usnadnit v případech nouze přepravu k lékaři nebo na úřady. Její současná podoba se novému vedení radnice nelíbí.

“To provozování zhruba po roce se nám osvědčilo jako neúčelné. Zjistili jsme, že, de facto jedno vozidlo nevyjelo vůbec, i když technické služby za toto vozidlo 18 700 korun operativní leasing,” uvedl Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.

V loňském roce město na tuto službu vyčlenilo 1 a půl milionu korun, k jejímu užívání se zaregistrovalo kolem 200 lidí.

“Což se nám zdají být strašně neúčelně vynaložené peníze. Samozřejmě tuto službu nezpochybňuji, ale způsob provozování a cena je nepřijatelná,” dodal starosta.   

Město tak půjde zřejmě cestou soukromého provozovatele. Zvažuje, zda to bude dohoda s firmou, která se v dopravě specializuje na baby a senior taxi, nebo s klasickou taxislužbou.

Zájemci se tak stále mohou na odboru sociálních věcí o využití služby hlásit. Registrační průkaz platí vždy na jeden rok. Stojí 30 korun.  

“Od letošního ledna je vydáno 162  průkazů, převážně mají senioři, lidé starší 65 let, o baby průkazky je malý zájem, vydány byly pouze dvě,” sdělila Lenka Šablaturová, Odbor soc. věcí, MěÚ Nový Jičín.

Za jednu jízdu pak platí dvacet korun. Omezeny jsou cíle cesty.

“Zejména k lékařům nebo do zdravotnických zařízení. U lidí nad 65 let na úřady a místní hřbitov,” upřesnila pracovnice odboru sociálních věcí.

Jakmile radnice vyřeší provozovatele služby, stávající elektroautomobily vrátí poskytující společnosti.  

“Za prvé, ten samotný nájem elektrovozu je předražný. A za druhé jsme povinni tento vztah ukončit, protože byl od prvopočátku nezákonný. Technické služby, potažmo jejich ředitel, nevyvěsil do registru smluv tyto smlouvy, takže od počátku tyto smlouvy jsou neplatné,”  konstatoval starosta města Stanislav Kopecký.

Problémy kolem Baby a senior taxi byly podle vedení města jedním z důvodů, proč byl ředitel technických služeb Václav Bukovský odvolán z funkce. Na tuto pozici již bylo vypsáno výběrové řízení.

Nahlásit chybu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail