Základní umělecká škola připomněla svátek tance

Jeviště Beskydského divadla patřilo Dubnové taneční scéně. Děti základní umělecké školy předvedly svůj talent a také vzdaly hold Mezinárodnímu dni tance.

Tři představení a všechna tři za plně obsazeného hlediště. Taková byla letošní Dubnová taneční scéna, které je pomyslným vyvrcholením školního roku tanečního oboru základní umělecké školy.

“Vlastně jsme ji jednou vymysleli na počest Mezinárodního dne tance, který se slaví po celém světě 29. dubna. Představí se nám všechny děti tanečního oboru, jsou to děti od pěti let až do 19 let. je to celkem 220 žáků tanečního oboru,” uvedla Ilona Rudelová, učitelka tanečního oboru ZUŠ Nový Jičín.

Dubnová taneční scéna je přehlídkou toho, co se děti během roku naučily, a záleží na každém pedagogovi, jakou formu prezentace zvolí.

“A právě proto je to pestré vystoupení, protože se děti předvedou jednak v tanečních hrách, to jsou ty nejmenší, potom v klasickém tanci, i lidový tanec je letos zastoupen, a samozřejmě naši doménou je současný tanec, kdy těch choreografií bude nejvíce,” dodala Ilona Rudelová.  

“Pedagog vlastně není jen učitel, který musí děti naučit tu kterou taneční techniku. Ale je zároveň také choreograf, kostýmní výtvarník,osvětlovač, dramaturg, režisér a mnohdy také švadlena,” pousmála se učitelka tance.

“Nejvíce mě na tom baví…..všechno, jsou tady pozitivní učitelé,  hudba a myslím si, že si, že se tu každý najde v tom, co ho baví a je to fajn,” podotkla Bára Tomanová, taneční obor ZUŠ Nový Jičín.  “Baví mě to. Tancuju ráda, uvolní mě to a dokážu se do toho opravdu vžít,” dodala Matylda Madurová, taneční obor ZUŠ Nový Jičín.   

Právě samotné děti jsou pro pedagogy velkou inspirací. “Choreografie se staršími žáky už vznikají ve spolupráci s nimi, kdy oni jsou nám velkými pomocníky a přichází s náměty,” uzavřela Ilona Rudelová.
PAPUČOVÝ DEN / vtipná kampaň na podporu Hospicu Ondrášek

07.10. 7:00 - 17.09. 2:20
Nový Jičín, Vaše kancelář nebo pracoviště

UNISTAD spol. s r. o.
Nový Jičín
od 16 280 Kč

Detail

Zdeněk Šopík, s.r.o.
Nový Jičín
od 23 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Pars Komponenty s.r.o.
Nový Jičín
od 26 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků