Snídaně v Žilině propojí sousedy i generace

Osadní výbor v Žilině, místní části Nového Jičína, pokračuje i letos v pořádání Sousedských snídaní. Hlavním smyslem je podpořit dobré vztahy mezi lidmi a propojit generace.

Reklama

Buchty, chlebíčky, ale i dršťková polévka - to byla jen část pestrého meny, které si na první letošní Sousedskou snídani přichystali obyvatelé novojičínské místní části Žilina. S pořádáním těchto akcí tu začal osadní výbor v loňském roce.

“Nakonec jsme jich udělali za loňský rok šest, lidé si na ně zvykli, začalo se jim to líbit, chodí tu rádi. Dokonce se ptají, kdy už zase bude sousedská snídaně,” uvedl Jaroslav Perutka (KDU-ČSL), předseda Osadního výboru Žilina.

“Já jsem včera upekla dobrou domácí sekanou, tak doufám, že bude všem chutnat,” ukázala na tác jedna z účastnic akce. “Připravila jsem kávu, budeme dneska podávat cappuccino a espresso,” pousmála se další mladá žena. “Přišel jsem přispět hudbou. Sousedům zahraju na kytaru a zazpíváme si,” sdělil žilinský muzikant.   

Cílem snídaní ale podle organizátorů není jen setkání Žiliňáků, ale všech lidí, kteří mají zájem si přijít o čemkoliv popovídat. Další myšlenkou těchto akcí je také propojení generací.

“Chodí nám tu lidé od maminek s miminkama až po seniory na vozíčku, kteří už nemohou chodit, a o to nám jde, aby si popovídali všichni, všechny věkové kategorie,” dodal předseda osadního výboru.  

Další sousedská snídaně se bude v Žilině podávat 19. května.
Quick Agency 4all s.r.o.
Nový Jičín
od 15 000 Kč

Detail

Pars Komponenty s.r.o.
Nový Jičín
od 26 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Základní škola a Mateřská škola Bílovec, Komenského 701/3, příspěvková organizace
Nový Jičín
od 4 508 Kč do 5 516 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu