Mimořádná zpráva:
Načítám...
 • Načítám...
>

Škola si akademií připomněla 110. výročí založení

Základní škola Komenského 68 pořádá velkou akademii žáků v Beskydském divadle co dva roky. Ta letošní měla slavnostnější ráz - konala se také ke 110. výročí založení školy.

Sto deset let poté - takový podtext měla letošní akademie Základní školy Komenského 68. Významné jubileum založení si tak najednou připomněli žáci, učitelé i rodiče v hledišti Beskydského divadla.

“Školní rok poprvé v budově byl zahájen v září 1909. Bylo to v době Rakousko-Uherska a škola byla postavena k 60. výročí panování císaře Františka Josefa. Tenkrát nebyla Komenského ulice, byla to Jubileum strasse a název školy byl Kaiser Jubileum Schule,” uvedla Svatava Hajdová, ředitelka ZŠ Komenského 68, Nový Jičín

Další plánované oslavy kulatého výročí vypuknou v příštím školním roce, ty jsou zatím překvapením. Teď se všechny třídy, děti i učitelé soustředili na svá vystoupení pro slavnostní akademii.  

  “Kluci pochodují na písničku “Buráky”, holka mají “Měla vlasy samou loknu” a písničku “Běžela ovečka” hrají někteří na hudební nástroje,” popsal vystoupení  jedna z žáků druhé třídy. “Připravili jsme si tanec, zpěv a hraní na hudební nástroje,” reagovala další školačka. “Já hraju na akordeon,” řekl osmiletý chlapec. “My představujeme sto let hudby, vždy po deseti letech od roku 1928 do roku 2018,” vysvětlila sedmačka. “My jsme si nachystali tancování a myslím si, že je to super,” dodal jeden se šesťáků.

  “Je to pro ně veliká událost, protože mají možnost předvést všechno to, co umí a co dokážou trošku z jiného pohledu, než jenom v těch běžných školních lavicích,” podotkla ředitelka školy.

   V září tedy budou v budově Komenského 68 zahajovat 111. školní rok - a jen samé jedničky na vysvědčení už také popřála v závěru akademie všem dětem i ředitelka Svatava Hajdová.  

    Nahlásit chybu
    VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
    Kopřivnice
    od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

    Detail

    VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
    Kopřivnice
    od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

    Detail

    ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
    Nový Jičín
    od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

    Detail