Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Premiér v Novém Jičíně vyrazil za studenty

Nový Jičín navštívil premiér Andrej Babiš. Zavítal na střední školu Educa, kde se konala konference o vzdělávání a praxi, a také diskutoval se studenty.

Premiér Andrej Babiš v doprovodu hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Vondráka  pozdravil účastníky konference Rozvoj Novojičínska, kterou pořádala soukromá Střední odborná škola Educa. Pak se přesunul do jedné z učeben a čelil otázkám studentů.

”Já jsem se ptala na řepku olejku,” sdělila třeťačka Tereza Purmenská. “Jak reaguje na demonstrace proti panu premiérovi,” připomněl svůj dotaz Adam Matula.  “Proč je vlastně v české politice, když je původem, Slovák,” zajímala se Martina Smejkalová.  

Dalšími tématy asi hodinové diskuze, které mladé lidi zajímaly, bylo také EET, okolnosti kolem Agrofertu, Čapího hnízda, výměny ministrů a další.

“Jsou to samozřejmě otázky, které čtou v těch médiích, které často ani neodpovídají realitě. Jsou kontroverzní, ale já s tím problém nemám, jsem rád, že se mě na to ptají,” reagoval Andrej Babiš (ANO), premiér.

“My jsme na to studenty připravovali v tom smyslu, ať si nachystají otázky, ale žádná cenzura zde nevládne,” uvedla Lidmila Kramolišová, jednatelka SOŠ Educa, Nový Jičín.   

Novojičínský starosta Stanislav Kopecký pak s premiérem v krátkosti probral vize města, jeho směřování a oblasti, kde by mohl i stát pomoci.   

“Co nás nejvíce trápí v našem městě je bytová politika. V současné době hledáme investory, kteří by v domě začali stavět velké bytové domy,” sdělil Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.

Ze střední školy si jako dárek premiér odvezl obraz, originál, který vytvořili její studenti oboru reprodukční grafik.  

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy