Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínští odchovanci přivezli z Třince vítězný pohár

Pohár letošních hokejových mistrů České republiky doputoval i do Nového Jičína. Přivezli ho ukázat dva z členů zlatého třineckého týmu, kteří jsou zdejšími odchovanci.

Bratři Ondřej a Michal Kovařčíkovi začínali s hokejem na novojičínském ledě. Barvy zdejšího klubu hájili v žákovských kategoriích. Teď si v týmu Třince vybojovali své první seniorské zlaté medaile a spolu s pohárem vítězů je přivezli ukázat do Nového Jičína. .

“Já na to vzpomínám určitě rád. Tady byli vždycky výborní kluci. Já jsem tu hrál do osmé třídy. Dvakrát jsme vyhráli mistrovství republiky v pátých a šestých třídách, takže vzpomínky jsou vynikající,”  potvrdil Michal Kovařčík, HC Oceláři Třinec.   

“První hokejové krůčky jsem udělal tady, byl jsem tu až do osmé třídy, kdy jsem přestoupil do Třince, ale tady mi dali ten základ,” pousmál se Ondřej Kovařčík, HC Oceláři Třinec.

V raných počátcích byl jejich trenérem bývalý novojičínský hráč Petr Černý.

“Kluci byli už od mala hodně šikovní. bylo na nich vidět, že mají obrovský předpoklad. Svou pílí a pracovitostí to dotáhli tam, kde jsou a hrozně moc jim to přeji,” zavzpomínal Petr Černý, bývalý hráč a trenér HK Nový Jičín.  

“Byla to neskutečná euforie, všichni jsme byli strašně rádi, že jsme po náročné náročné a dlouhé sezoně mohli pohár zvednout nad hlavu,” podělil se s pocity vítěze Ondřej Kovařčík.  

“Určitě to byla neskutečná radost a ta euforie byla nepopsatelní. Všichni měli radost, že jsme to tentokrát dotáhli do vítězného konce a neskončilo to jako loni,”  dodal bratr Michal.


Pod střechou zimního stadionu se už v roce 2011 mohl podělit o svou radost ze zisku extraligového titulu jiný odchovanec - David Květoň, tehdy také v třineckém dresu. Nyní hraje ve Vítkovicích a byl bratrům Kovařčíkům soupeřem ve čtvrtfinále, ze kterého jsou i tyto záběry.

“S Vítkovicema  to bylo derby, mělo to skvělý náboj. Sice jsme je porazili 4:1 na zápasy, ale série to byla těžká a vyrovnaná,” uvedl Ondřej Kovařčík.

“My jsme vždycky dali o ten gól více. Myslím si, že pomohlo to, že každý zápas jsme dali vždycky první gól, to také hodně hraje na psychiku,” podotkl Michal Kovařčík.

“Je to pro nás samozřejmě čest, co by za to některé kluby daly. Tím, že bratři jsou dva, je to o to viditelnější. I pro tyto malé kluky jsou vzor, vnímají je. My jsme rádi, že si udělají čas a přijedou za námi a hlásí se k nám,” uzavřel Milan Urban, manažer HK Nový Jičín.

Další pokračovatelé těchto mistrů už mezi novojičínskou mládeží možná i rostou - s třineckými juniory hrají letos dva zdejší mladí hráči Štěpán Macháček a Jiří Plandor.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy