Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Andrej Babiš diskutoval se studenty Educy

Nový Jičín navštívil premiér Andrej Babiš. Zavítal na střední školu Educa, kde se konala konference o vzdělávání a praxi, a také diskutoval se studenty.

Premiér Andrej Babiš v doprovodu hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Vondráka a starosty města Stanislava Kopeckého  pozdravil účastníky konference Rozvoj Novojičínska, kterou pořádala soukromá Střední odborná škola Educa. Pak se přesunul do jedné z učeben a čelil otázkám studentů.

”Já jsem se ptala na řepku olejku,” sdělila třeťačka Tereza Purmenská. “Jak reaguje na demonstrace proti panu premiérovi,” připomněl svůj dotaz Adam Matula.  “Proč je vlastně v české politice, když je původem, Slovák,” zajímala se Martina Smejkalová.  

Dalšími tématy hodinové diskuze, na které se mladí lidi ptali, bylo také EET, okolnosti kolem Agrofertu, Čapího hnízda nebo  výměny ministrů.

“Jsou to samozřejmě otázky, které čtou v těch médiích, které často ani neodpovídají realitě. Jsou kontroverzní, ale já s tím problém nemám, jsem rád, že se mě na to ptají,” reagoval Andrej Babiš (ANO), premiér.

“My jsme na to studenty připravovali v tom smyslu, ať si nachystají otázky, ale žádná  cenzura zde nevládne,” uvedla Lidmila Kramolišová, jednatelka SOŠ Educa, Nový Jičín.   

Premiér také na půdě škole nastínil, kam by mělo vzdělávání směřovat.  

“Jde o to, abychom profesi učitele vrátili prestiž. Aby spolupráce mezi rodiči a školou byla dobrá, protože mají společný zájem. Dát školám větší samostatnost, aby do toho stát méně zasahoval, a méně byrokracie” podotkl premiér.  

Ze střední školy si jako dárek premiér odvezl obraz, originál, který vytvořili její studenti oboru reprodukční grafik.  

Několika hodinovou návštěvu premiéra využil také starosta Stanislav Kopecký.V krátkosti s Andrejem Babišem probral vize města a oblasti, kde by mohl i stát pomoci.   

“Co nás nejvíce trápí v našem městě je bytová politika. V současné době hledáme investory, kteří by v domě začali stavět velké bytové domy. Potažmo hledáme společné zdroje, jakým způsobem financovat tyto opravdu už velké projekty,” uzavřel Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy