Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kulturní centrum v Novém Jičíně nabírá na obrysech

Skončila první etapa výstavby kulturně společenského centra v Novém Jičíně. To vzniká rekonstrukcí přístavby Hotelu Praha. Kompletně hotovo by mohlo být do konce roku 2020.

Během deseti měsíců dostala chátrající přístavba Hotelu Praha v Novém Jičíně novou zateplenou fasádu, střechu a okna. Uvnitř přibylo jeviště a terasa. Tím skončila první etapa realizace nového kulturně společenského centra. Stála téměř 22 milionů korun.    

“Chystáme etapu druhou, jejímž předmět budou vnitřní prostory. V tuto chvíli by mělo zastupitelstvo zařadit tuto akci do rozpočtu na rok 2020. Ve druhé polovině letošního roku bychom měli vysoutěžit zhotovitele této druhé etapy,” uvedl Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.  

Odhadované náklady na tyto práce jsou 44 milionů korun.

“Obsahem druhé etapy by mělo být hlavně vybudování malého a velkého sálu a restaurace.. Úplně nahoře vznikla terasa a bude tady jeden malý multifunkční sál, zkušebny, kancelářské zázemí pro městské kulturní středisko a zázemí pro účinkující,” doplnila Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín.  

“Minulé vedení města rozdělilo tuto stavbu na dvě etapy. Dle našeho názoru to nebylo úplně šťastné, ať už s ohledem na provoz, na zákon o zadávání veřejných zakázek, financování a vlastně prodlevu, která nás čeká teď mezi první a druhou etapou,” podotkl místostarosta.    

Pokud vše půjde podle plánů, provoz nového kulturního zařízení, které město dosud postrádá, by mohl být zahájen na počátku roku 2021.

Nahlásit chybu
ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail