Kulturní centrum v Novém Jičíně nabírá na obrysech

Skončila první etapa výstavby kulturně společenského centra v Novém Jičíně. To vzniká rekonstrukcí přístavby Hotelu Praha. Kompletně hotovo by mohlo být do konce roku 2020.

Během deseti měsíců dostala chátrající přístavba Hotelu Praha v Novém Jičíně novou zateplenou fasádu, střechu a okna. Uvnitř přibylo jeviště a terasa. Tím skončila první etapa realizace nového kulturně společenského centra. Stála téměř 22 milionů korun.    

“Chystáme etapu druhou, jejímž předmět budou vnitřní prostory. V tuto chvíli by mělo zastupitelstvo zařadit tuto akci do rozpočtu na rok 2020. Ve druhé polovině letošního roku bychom měli vysoutěžit zhotovitele této druhé etapy,” uvedl Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.  

Odhadované náklady na tyto práce jsou 44 milionů korun.

“Obsahem druhé etapy by mělo být hlavně vybudování malého a velkého sálu a restaurace.. Úplně nahoře vznikla terasa a bude tady jeden malý multifunkční sál, zkušebny, kancelářské zázemí pro městské kulturní středisko a zázemí pro účinkující,” doplnila Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín.  

“Minulé vedení města rozdělilo tuto stavbu na dvě etapy. Dle našeho názoru to nebylo úplně šťastné, ať už s ohledem na provoz, na zákon o zadávání veřejných zakázek, financování a vlastně prodlevu, která nás čeká teď mezi první a druhou etapou,” podotkl místostarosta.    

Pokud vše půjde podle plánů, provoz nového kulturního zařízení, které město dosud postrádá, by mohl být zahájen na počátku roku 2021.
PAPUČOVÝ DEN / vtipná kampaň na podporu Hospicu Ondrášek

07.10. 7:00 - 19.09. 14:53
Nový Jičín, Vaše kancelář nebo pracoviště

HELIS - KVĚTINY s.r.o.
Nový Jičín
od 35 000 Kč

Detail

Milan Přadka
Nový Jičín
od 80 Kč

Detail

Dominik Králík
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků