Hejtman v Novém Jičíně nastínil, co kraj zamýšlí s tímto regionem

Hejtman Ivo Vondrák zavítal do Nového Jičína. S představiteli města a s veřejností debatoval o tom, jaký kraj je a jaký by měl být za 10 let. Zazněla témata jako vzdělání, podnikání a doprava.

Na setkání s občany už moravskoslezský hejtman zamířil například do Bruntálu nebo do Příbora, a teď  také do Nového Jičína. Tyto debaty mají pomoci vytvořit strategii rozvoje kraje, jak by měl vypadat za deset let.  

“Cílem je objet celý náš kraj, seznámit se s těmi lidmi a zjistit, jaké jsou jejich potřeby. Právě tady zaznělo, kdyby tady místní pracovníci IT měli možnost založit firmu a být schopni pracovat na dálku. A s tím souvisí náš projekt vysokorychlostní datové sítě,” uvedl  Ivo Vondrák (ANO), hejtman MS kraje.

 

Během první část diskuze sbíral hejtman poznatky mezi představiteli obcí a měst Novojičínska.

“Jestliže se bude zrychlovat doprava, tak z logiky věci vychází, že se musí zrychlit také doprava z těch okresních malých obcí směrem na tu hlavní trať,” sdělil Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.

“Nějaké budoucí možnosti pro menší obce, projektů, které by se daly realizovat i v naší obci je mnoho, ale chybí finanční prostředky,” reagoval Josef Klos (Společně a otevř. pro Libhošť), místostarosta Libhoště.

Další hodinu se pak se svými dotazy a potřebami mohli na Ivo Vondráka obracet občané.


“Na sociální služby v Novém Jičíně, protože jejich nedostatek,” prozradila svou otázku na hejtmana jedna účastice debaty. “Na kanál Dunaj - Odra - Labe,” přidal svůj zájem vedle sedící muž. “Na dopravní situaci v Kuníně a jsem ráda, že sdělil, že ta dopravní sutuace v Kuníně se musí řešit,” podotkla další žena.

Strategický plán kraje by měl podle hejtmana reagovat také na trh práce, podporovat vzdělávání v požadovaných profesích, a oblast podnikání.
Hudební výlety: Velkolepá komorní hra

07.12. 18:00 - 20.11. 21:06
Nový Jičín, Zámek Kunín, Kunín

Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 170 000 Kč do 200 000 Kč

Detail

Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků