Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hejtman v Novém Jičíně nastínil, co kraj zamýšlí s tímto regionem

Hejtman Ivo Vondrák zavítal do Nového Jičína. S představiteli města a s veřejností debatoval o tom, jaký kraj je a jaký by měl být za 10 let. Zazněla témata jako vzdělání, podnikání a doprava.

Na setkání s občany už moravskoslezský hejtman zamířil například do Bruntálu nebo do Příbora, a teď  také do Nového Jičína. Tyto debaty mají pomoci vytvořit strategii rozvoje kraje, jak by měl vypadat za deset let.  

“Cílem je objet celý náš kraj, seznámit se s těmi lidmi a zjistit, jaké jsou jejich potřeby. Právě tady zaznělo, kdyby tady místní pracovníci IT měli možnost založit firmu a být schopni pracovat na dálku. A s tím souvisí náš projekt vysokorychlostní datové sítě,” uvedl  Ivo Vondrák (ANO), hejtman MS kraje.

 

Během první část diskuze sbíral hejtman poznatky mezi představiteli obcí a měst Novojičínska.

“Jestliže se bude zrychlovat doprava, tak z logiky věci vychází, že se musí zrychlit také doprava z těch okresních malých obcí směrem na tu hlavní trať,” sdělil Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.

“Nějaké budoucí možnosti pro menší obce, projektů, které by se daly realizovat i v naší obci je mnoho, ale chybí finanční prostředky,” reagoval Josef Klos (Společně a otevř. pro Libhošť), místostarosta Libhoště.

Další hodinu se pak se svými dotazy a potřebami mohli na Ivo Vondráka obracet občané.


“Na sociální služby v Novém Jičíně, protože jejich nedostatek,” prozradila svou otázku na hejtmana jedna účastice debaty. “Na kanál Dunaj - Odra - Labe,” přidal svůj zájem vedle sedící muž. “Na dopravní situaci v Kuníně a jsem ráda, že sdělil, že ta dopravní sutuace v Kuníně se musí řešit,” podotkla další žena.

Strategický plán kraje by měl podle hejtmana reagovat také na trh práce, podporovat vzdělávání v požadovaných profesích, a oblast podnikání.

Nahlásit chybu
ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail