Novojičínští školáci dohlíží na kuřecí líheň

Novojičínská Základní škola Galaxie připravila projekt, ve kterém si žáci vyzkouší několik řemesel. Například z třeťáků se stali farmáři, přímo ve třídě se starají o kuřecí líheň.

Jednadvacet dnů se budou třeťáci ze Základní školy Galaxie starat o šest vajíček, které jsou uloženy  v malé umělé líhni. Svou každodenní péčí jim nahrazují přirozené chování slepice.

“Nejdříve je vyndáme z líhně, pak tam opatrně musím nalít 20 mililitrů, které nabereme do injekční stříkačky,” popsal úkol Matěj Mikulenka, žák 3. třídy.

“Každé vajíčko musíme otočit, aby mělo pohyb a mohlo dýchat,” doplnil Jakub Juřík, žák 3. třídy.

Tuto činnost opakují děti každý den. Po třech týdnech by měly být svědky toho, jak se vylíhnou kuřata.

“Uvidí, co to obnáší, ta vajíčka vysedět. Že to není jen tak, že slepička snese vajíčko a za nějakou dobu se vylíhne kuřátko, ale že to je i nějaká práce a starosta o ty vajíčka,” podotkla Jitka Žáková, učitelka ZŠ GALAXIE, Nový Jičín.

Malá kuřata pak školáci odvezou na farmu Venkovskou školou Bludička, která jim vajíčka poskytla, a na tomto statku budou tři dny pečovat o další hospodářská zvířata.

Tato praktická výuka je součástí projektu, do kterého škola zapojila i další své žáky.

“Děti ze třetí až páté třídy navštěvují různé provozy, kde mají možnost si vyzkoušet jednotlivá povolání,” sdělil  Daniel Přáda, ředitel ZŠ GALAXIE, Nový Jičín.

Další školáci tak ve stolařské dílně vyráběli dřevěné záhony, pracovali v pekárně a v zahradnictví.
Zdeněk Šopík, s.r.o.
Nový Jičín
od 23 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Dalibor Seidler
Nový Jičín
od 14 740 Kč

Detail

Kurare, s.r.o.
Nový Jičín
od 13 400 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků