Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hejtman přijel podebatovat s Novojičíňáky

Hejtman Ivo Vondrák zavítal do Nového Jičína. S představiteli města a s veřejností debatoval o tom, jaký kraj je a jaký by měl být za 10 let. Zazněla témata jako vzdělání, podnikání a doprava.

Na setkání s občany už moravskoslezský hejtman zamířil například do Bruntálu nebo do Příbora, a teď  také do Nového Jičína. Tyto debaty mají pomoci vytvořit strategii rozvoje kraje, jak by měl vypadat za deset let.  

“Cílem je objet celý náš kraj, seznámit se s těmi lidmi a zjistit, jaké jsou jejich potřeby. Protože ta strategie se nemůže dělat od zeleného stolu, musí být v interakci s lidmi, kteří ví, co potřebují. Takže to je smyslem těchto debat a dneska volba padla na Nový Jičín,” uvedl  Ivo Vondrák (ANO), hejtman MS kraje.

 

Během první část diskuze sbíral hejtman poznatky mezi představiteli obcí a měst Novojičínska.

“Jestliže se bude zrychlovat doprava, tak z logiky věci vychází, že se musí zrychlit také doprava z těch okresních malých obcí směrem na tu hlavní trať,” sdělil Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.

“Nějaké budoucí možnosti pro menší obce, projektů, které by se daly realizovat i v naší obci je mnoho, ale chybí finanční prostředky,” reagoval Josef Klos (Společně a otevř. pro Libhošť), místostarosta Libhoště.

Další hodinu se pak se svými dotazy a potřebami mohli na Ivo Vondráka obracet občané.

“Na sociální služby v Novém Jičíně, protože jejich nedostatek,” prozradila svou otázku na hejtmana jedna účastice debaty. “Na kanál Dunaj - Odra - Labe,” přidal svůj zájem vedle sedící muž. “Na dopravní situaci v Kuníně a jsem ráda, že sdělil, že ta dopravní sutuace v Kuníně se musí řešit,” podotkla další žena.

Strategický plán kraje, který vzniká, by měl podle hejtmana reagovat také na oblast podnikání.

“Právě tady zaznělo, kdyby tady místní pracovníci IT měli možnost založit firmu a být schopni pracovat na dálku. A s tím souvisí náš projekt vysokorychlostní datové sítě,” uvedl  Ivo Vondrák (ANO), hejtman MS kraje.

Dalším tématem, které zaznělo, bylo také vzdělávání. To by mělo reagovat na potřeby trhu práce, a  jak hejtman podotkl, v Moravskoslezském kraji je i celá řada firem, které potřebují vzdělané lidi.

Nahlásit chybu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail