Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stará pošta vystavuje obrazy absolventů kurzu

Na Staré poště jsou k vidění výtvarné práce absolventů kurzu městského kulturního střediska. Výstava s názvem “Kresbou všemi směry” je ukázkou toho, co se naučili během dvaceti lekcí.

Přestože malují teprve krátce, užili si slavnostní vernisáž své výstavy v kavárně na Staré poště. Řeč je o jedenácti absolventech výtvarného kurzu městského kulturního střediska.

“Byla jsem tam poprvé, bylo to moc fajn, naučili jsme se toho hodně, ale chtělo by to ještě další kurz. Do dnešní výstavy jsem přispěla touto koláží s milenci. Nejraději kreslím tužkou, to mě nejvíce baví,” ukázala svůj obraz  Dana Bártková, účastnice kurzu.

“Źčastnila jsem se kurzu poprvé na popud mé kamarádky. Chtěly jsme se spolu scházet a využily jsme k tomu prostředí kurzu. Zaujala mě technika tuš a nit, kterou jsme v tuši namáčeli. To jsem dělala poprvé v životě,” sdělila Jitka Polášková, účastnice kurzu.

Výtvarný kurz pro dospělé pořádalo městské kulturní středisko podruhé. Účastníci se scházeli v keramické dílně Základní školy Komenského 66. Pod vedením lektorky Gabriely Markové se zaměřili na různé techniky kresby.

“Kreslili jsme tužkou, pastelem, uhlem. Zkoušeli jsme také netradiční techniky, kde šlo trošku o princip náhody. Aby se mohli uvolnit ode realistické kresby, měli prostor na fantazii a abstrakci,” Gabriela Marková, lektorka kurzu.  

Všichni účastníci kurzu v rámci vernisáže převzali certifikát o jeho absolvování, mezi nimi například Marie Zubková už podruhé.

“Protože se mi to líbilo, chtěla jsem se toho více naučit. Jsem trošku pomalejší, tak se mi některé obrazy nepodařilo dokončit.  Dokončila jsem pouze tento obrázek, který tu vidíte, tak doufám, že se mi snad trošku povedl,” pousmála se Marie Zubková, účastnice kurzu.

Ženu čtoucí knihu kreslila pastelem podle živého modelu.  

“Vždycky jsem byla nadšená ze všeho nového, co jsme se učili,” dodala Marie Zubková.

“Kreslili své vlastní ruce nebo připravené zátiší z nějakých geometrických objektů,” doplnila lektorka kurzu.

Výstava “Kresbou všemi směry” zútulní prostor kavárny v nejvyšším patře Staré pošty až do konce června.

Nahlásit chybu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail