Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zimní stadion se proměnil ve výstaviště

Podpora malých a středních podnikatelů je dlouhodobou strategií radnice. Jednou z příležitostí pro zdejší živnostníky, jak se prezentovat, je Veletrh Novojičínska. Město jej pořádá už dvacet let.

Prostory zimního stadionu se na dva dny změnily ve výstaviště. Konal se zde 20. ročník Veletrhu Novojičínska, kterým město umožňuje zdarma prezentaci zdejším malým a středním podnikatelům.

“Vnímáme tuto podporu pro podnikatele jako zásadní. je to forma, kterou se podnikatelé mohou prezentovat, zároveň je to kulturní akce pro  veřejnost,” uvedl Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.

Podporu živnostníků a menších firem vidí jako důležitou také zdejší úřad práce.

“Svým způsobem je to stabilizační faktor ekonomiky. My, byť máme velmi nízkou nezaměstnanost, tak si myslíme, že to do budoucna bude hrát významnou roli. Přímo Novojičínsko má dvě a půl procenta míru nezaměstnanosti, což si, skoro troufnu říci, že je to nejlepší výsledek,” reagoval Zdislav Zima, ředitel Úřadu práce v Novém Jičíně.

“Je fajn, že město podporuje malé a střední podnikatele, takže díky za tuto akci,” podotkl jeden z vystavovatelů. “Určitě je to pro nás možnost ukázat, co vyrábíme, a také možnost komunikovat s jinými podnikateli z města a okolí,” přidal se další živnostník. “Otevřeli jsem před půl rokem fitness centrum a jsme rádi, že se můžeme prezentovat na tomto veletrhu,” sdělil další vystavovatel.

Dvacátý ročník veletrhu také možná bude určitým mezníkem v jeho dalším pokračování.

“V příštím roce z důvodu rekonstrukce střechy zimního stadionu veletrh pravděpodobně neproběhne, ale o to máme více času zamyslet se nad určitým upgradem, nad určitým zatraktivněním této akce propodnikatele,” sdělil Václav Dobrozemský.

“Možná veletrh přetransformujeme do něčeho, co je trošku jinak. Dnes je trendy dělat gastrofestivaly, i o tom uvažujeme,” míní  Marcel Brož (KDU-ČSL), místostarosta Nového Jičína.

Prezentační akce lákala návštěvníky také na doprovodný program - módní přehlídky, sportovní aktivity, hry pro děti, historická vozidla, kuchařské show a koncerty.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy