Basketbalová exhibice připomene slavnou éru extraligy

Basketbalový klub Nový Jičín odehrál v nejvyšší soutěži 19 sezon. Z ekonomických důvodů tým extraligu v roce 2011 opustil, nicméně město basketbalem žije dál a jeho nejslavnější éru připomene 8. června basketbalová show.

“V hale proběhne taková oslava basketbalu. Bude to pojato formou show, bude to basketbalový zápas dvou týmů. Nastoupí tým bývalých mistrů republiky proti bývalým extraligovým hráčům, kteří tady v Novém Jičíně působili,” uvedla Danuše Starečková, spoluorganizátorka akce.  

Na palubovce basketbalové haly by se tedy měli znovu objevit téměř všichni členové historicky nejúspěšnějšího týmu, trenéři a další, kteří se starali o jejich zázemí. Pořadatelem akce jsou místní fanoušci basketbalu ve spolupráci s basketbalovým klubem.

“Letos v roce 2019 je 20 let od získání titulu Mistra České republiky v basketbalu, jediného titulu, my jsme na něj přesto neskutečně hrdi,” podotkl  Pavel Kelar, prezident BC Nový Jičín.

“Přijedou hráči nejen z České republiky, ale také ze zahraničí. Všichni se těší, my se také těšíme, takže věříme, že bude plná hala a že si ten basket všichni užijeme,” podotkla Danuše Starečková.

Basketbalová show v hale na bazéně začíná v sobotu 8. června v 16 hodin.  
PAPUČOVÝ DEN / vtipná kampaň na podporu Hospicu Ondrášek

07.10. 7:00 - 17.09. 3:03
Nový Jičín, Vaše kancelář nebo pracoviště

UNISTAD spol. s r. o.
Nový Jičín
od 16 280 Kč

Detail

Zdeněk Šopík, s.r.o.
Nový Jičín
od 23 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Pars Komponenty s.r.o.
Nový Jičín
od 26 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků