Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Basketbalová exhibice připomene slavnou éru extraligy

Basketbalový klub Nový Jičín odehrál v nejvyšší soutěži 19 sezon. Z ekonomických důvodů tým extraligu v roce 2011 opustil, nicméně město basketbalem žije dál a jeho nejslavnější éru připomene 8. června basketbalová show.

“V hale proběhne taková oslava basketbalu. Bude to pojato formou show, bude to basketbalový zápas dvou týmů. Nastoupí tým bývalých mistrů republiky proti bývalým extraligovým hráčům, kteří tady v Novém Jičíně působili,” uvedla Danuše Starečková, spoluorganizátorka akce.  

Na palubovce basketbalové haly by se tedy měli znovu objevit téměř všichni členové historicky nejúspěšnějšího týmu, trenéři a další, kteří se starali o jejich zázemí. Pořadatelem akce jsou místní fanoušci basketbalu ve spolupráci s basketbalovým klubem.

“Letos v roce 2019 je 20 let od získání titulu Mistra České republiky v basketbalu, jediného titulu, my jsme na něj přesto neskutečně hrdi,” podotkl  Pavel Kelar, prezident BC Nový Jičín.

“Přijedou hráči nejen z České republiky, ale také ze zahraničí. Všichni se těší, my se také těšíme, takže věříme, že bude plná hala a že si ten basket všichni užijeme,” podotkla Danuše Starečková.

Basketbalová show v hale na bazéně začíná v sobotu 8. června v 16 hodin.  

Nahlásit chybu