Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Léto nabídne koncerty i divadlo a kino pod širým nebem

Astronomické léto sice ještě nenastalo, ale to novojičínské kulturní už ano. Jeho program nabízí koncerty, a také divadlo i kino pod širým nebem.

Novojičínské kulturní léto de facto začalo 10. května oslavou 50 let existence profesionálních hasičů. Do svého konce až do podzimu nabídne celkem 41 programů.

“Jako novinku novojičínského léta bych chtěla představit dvoudenní Divadelní dílnu. Program bude rozšířen o pátek, kdy proběhne Stand up comedy Na stojáka. Program se bude odehrávat v kamenném divadle,” uvedla Iva Pollaková, ředitelka MKS Nový Jičín.

Kromě toho v daný pátek 14. června v mystickém lesní prostoru zahraje Divadlo bez portfeje a kapela Včil a tu.

“V sobotu bude program převážně pro rodiny s dětmi. Budou to divadélka, tvořivé dílny, budeme tam mít cestu pohádkovým lesem, oh%novou show,” doplnil Jiří Macíček, MKS Nový Jičín.

Poslední den školy pak tradičně nabídne Vítání prázdnin - letos v námořnickém duchu pruhovaných triček. Připraveny budou workshopy, vystoupení břichomluvce, kouzelníka trapnomagie Richarda Nedvěda a Pavla Calty s kapelou.  

Část akcí kulturního léta se také letos uskuteční v zahradě restaurace Nové slunce. V polovině července to bude pohodový dvoudenní Festival pod kaštany.

“Který je zaměřený převážně na folk, country a blues. Těšit se můžeme na známé jména jako jsou Ivo Jahelka, AG Flek, ale také na ty méně známé, ale zajímavé, jako Šansonika,”  vyjmenoval některé účinkující Jiří Macíček.

“Další novinkou je promítání letního kina pod širým nebem na restaurace Nového SLunce na přelomu července a srpna po dobu dokonce čtrnácti dnů. A také chceme nově dělat programy na nádvoří Staré pošty, tedy opět oživit toto krásné prostředí,”  podotkla Iva Pollaková.

“Na nádvoří jsme nachystali dvě akce, bude to 8. a 9. června. Osmého června to bude koncert písničkáře Samsona Lenka,” upřesni Jiří Macíček.

O den později tu zahraje dechová hudba Frajárečka.

Na další nevšední zážitek pak zvou pracovníci městského kulturního střediska také milovníky rockové hudby, a to 27. července na Skalky na akci Rock the Opera.

“Rockové pecky od známých zahraničních kapel uslyší v podání velkého symfonického orchestru. Půjde o show, která je jediná v České republice. Tento symfonický orchestr jezdí po celém světě, tentokrát zahraje v Novém Jičíně,” navnadil pracovník MKS.  

Informace o programu a předprodeji vstupenek na dané akce jsou na webu njleto.cz.
Jakub Děkan & band + Kofe-In / dvojkoncert

14.08. 20:00
Nový Jičín, Zahrada restaurace Nové Slunce, Nový Jičín

Horká kaše/ Letní open –air show

15.08. 20:00
Nový Jičín, Amfiteátr Skalky, Nový Jičín

Novojičínské Od-dechovky - festival dechových hudeb Nový Jičín

16.08. 13:00
Nový Jičín, Zahrada restaurace Nové Slunce, Nový Jičín

HPF CleanCat s.r.o. - Mošnov
Mošnov
od 90 do 110 Kč/hod.

Detail

HPF CleanCat s.r.o. - Odry
Odry
od 88 do 88 Kč/hod.

Detail

STRABAG a.s. - okres NJ
Šenov u Nového Jičína
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků