Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Soutěž ve třídění odpadu zná své vítěze

Kampaň na podporu třídění odpadu vyvrcholila vyhlášením výsledků soutěží O keramickou popelnici a Elektrooskara. V rámci Moravskoslezského kraje bodovala například města Karviná, Bohumín a Nový Jičín.

Vyhlášení soutěže ve třídění odpadu v rámci Moravskoslezského kraje proběhlo letos v Novém Jičíně. Do této ekologické kampaně se zapojilo 300 obcí a měst regionu. V kategorii největších sídel nad 15 tisíc obyvatel obsadil první místo Bohumín.

“Po čtyřech druhých místech jsme se konečně dostali na první místo. Rok od roku výsledky zlepšujeme, protože se všichni připravujeme na dobu, kdy skončí skládkování,” reagoval Lumír Macura (ČSSD), místostarosta Bohumína.

Za výrazné zlepšení odpadového hospodářství byl v každém okrese také vyhlášen Skokan roku, jedním z nich je i město Karviná.

“Vytřídili jsme tedy za rok 2018 tisíc dvě stě dvacet tun tříděného odpadu,” uvedla Martina Klusová, pracovnice Odboru odpadového hospodářství, Karviná.  

”Je potřeba vyhodnotit i ty, které pro své město nebo obec udělali něco mimořádného a dosáhli mimořádné výsledky a v rámci meziročního nárůstu poskočili o hodně míst dopředu,” podotkla Martina Filipová, ředitelka odd. reg. provozu společnosti EKO-KOM.

Pomyslného Oskara  za sběr elektroodpadu získal mezi největšími městy Nový Jičín, a to už potřetí.

“Je to pro nás moc důležité, potřebujeme, aby se to třídění neustále zvyšovalo, a to nejen z ekonomického důvodu, ale i z ekologického,” sdělila Eva Bártková, vedoucí Odboru životního prostředí, Nový Jičín

“Města a obce Moravskoslezského kraje opravu třídí,jsme nad republikovým průměrem, což je velmi dobře,” uzavřel Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MSK.  

V roce 2018 tedy v průměru každý občan kraje vytřídil 49 kilogramů odpadu.
Česká distribuční a.s. - Bílovec
Bílovec
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Frenštát pod Radhoštěm
Frenštát pod Radhoštěm
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

ROMOTOP spol. s r. o. Odry, Tošovice
Odry
od 26 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků