Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Soutěž ve třídění odpadu zná své vítěze

Kampaň na podporu třídění odpadu vyvrcholila vyhlášením výsledků soutěží O keramickou popelnici a Elektrooskara. V rámci Moravskoslezského kraje bodovala například města Karviná, Bohumín a Nový Jičín.

Vyhlášení soutěže ve třídění odpadu v rámci Moravskoslezského kraje proběhlo letos v Novém Jičíně. Do této ekologické kampaně se zapojilo 300 obcí a měst regionu. V kategorii největších sídel nad 15 tisíc obyvatel obsadil první místo Bohumín.

“Po čtyřech druhých místech jsme se konečně dostali na první místo. Rok od roku výsledky zlepšujeme, protože se všichni připravujeme na dobu, kdy skončí skládkování,” reagoval Lumír Macura (ČSSD), místostarosta Bohumína.

Za výrazné zlepšení odpadového hospodářství byl v každém okrese také vyhlášen Skokan roku, jedním z nich je i město Karviná.

“Vytřídili jsme tedy za rok 2018 tisíc dvě stě dvacet tun tříděného odpadu,” uvedla Martina Klusová, pracovnice Odboru odpadového hospodářství, Karviná.  

”Je potřeba vyhodnotit i ty, které pro své město nebo obec udělali něco mimořádného a dosáhli mimořádné výsledky a v rámci meziročního nárůstu poskočili o hodně míst dopředu,” podotkla Martina Filipová, ředitelka odd. reg. provozu společnosti EKO-KOM.

Pomyslného Oskara  za sběr elektroodpadu získal mezi největšími městy Nový Jičín, a to už potřetí.

“Je to pro nás moc důležité, potřebujeme, aby se to třídění neustále zvyšovalo, a to nejen z ekonomického důvodu, ale i z ekologického,” sdělila Eva Bártková, vedoucí Odboru životního prostředí, Nový Jičín

“Města a obce Moravskoslezského kraje opravu třídí,jsme nad republikovým průměrem, což je velmi dobře,” uzavřel Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MSK.  

V roce 2018 tedy v průměru každý občan kraje vytřídil 49 kilogramů odpadu.

Nahlásit chybu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail