Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínská hala ABC se stává staveništěm

Sportovci se v Novém Jičíně dočkají kompletní rekonstrukce haly ABC. Objekt, který je využíván míčovými sporty, je majetkem tělovýchovné jednoty. Jeho opravu ale finančně podpořilo i město.

Hala ABC v Novém Jičíně už stavebně ani funkčně nevyhovuje nárokům sportovních oddílů, zejména volejbalistů a házenkářů, kteří v ní tráví nejvíce času. Tělovýchovné jednotě se podařilo získat téměř 33 milionů korun na její rekonstrukci a ta právě v těchto dnech začíná.

“Dojde k nadstavbě sociální části, takže se zvýší kapacita šaten. Vzniknou nové kancelářské a společenské prostory. Dále se změní systém vytápění v celém objektu a systém osvětlení, takže vše bude zaměřeno také na úsporu energií,” informoval Jiří Hrachovec, předseda TJ Nový Jičín.

Vyměněna budou také všechny okna a kompletně bude zateplen plášť objektu. Uvnitř přibude vyvýšená tribuna pro diváky. “Nebude sice zvětšená sportovní kapacita haly, ale její technické parametry se výrazně zlepší,” dodal Jiří Hrachovec.  

Rekonstrukci ze dvou třetin zafinancuje ministerstvo školství, 11 a půl milionů korun poskytne město. “Jedna z priorit stávající koalice je revitalizace sportovních zařízení na území města. Toto je taková první vlaštovka,” sdělil Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.

Rekonstrukce by měla skončit příští rok v únoru. Do té doby budou sportovní oddíly využívat pro svou činnost  například tělocvičny zdejších škol, a házenkáři našli náhradní plochy v Kopřivnici.
BUTY / koncert

07.08. 20:00
Nový Jičín, Zahrada restaurace Nové Slunce, Nový Jičín

Jakub Děkan & band + Kofe-In / dvojkoncert

14.08. 20:00
Nový Jičín, Zahrada restaurace Nové Slunce, Nový Jičín

Horká kaše/ Letní open –air show

15.08. 20:00
Nový Jičín, Amfiteátr Skalky, Nový Jičín

STRABAG a.s. - okres NJ
Šenov u Nového Jičína
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků